Tuz Gölü Gaz Deposuna 10 Talip

Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük yeraltı doğalgaz deposu olacak Tuz Gölü yeraltı doğalgaz depolama tesisleri ihalesinde artık sona doğru yaklaşılıyor

Tuz Gölü Gaz Deposuna 10 Talip

Tuz Gölü Gaz Deposuna 10 Firma Talip

Tamamlandığında Türkiye'nin en büyük yeraltı doğalgaz deposu olacak Tuz Gölü yeraltı doğalgaz depolama tesisleri ihalesinde artık sona doğru yaklaşılıyor.

İhaleye 10 yerli ve yabancı firma ve iş ortaklığı, ön yeterlilik başvurusunda bulundu. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ `nin (Botaş ) açıkladığı listede ABD , Avusturya , Rusya ve İtalya firmalarının yanı sıra Türkiye `den Gama , Çalık , Özaltın ve Enka şirketleri de var. Edinilen bilgiye göre, Botaş Genel Müdürlüğü tarafından Tuz Gölü yeraltı doğalgaz depolama projesi kapsamında yapımı planlanan yüzey ve yeraltı tesisleri temini ve montajı ile kaverna çözelti işlemi için önyeterlilik başvurusu yapan firma listesi belirlendi. Botaş Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıllarda projelendirilerek, Dünya Bankası `ndan da finansman katkısı sağlanan Tuz Gölü yeraltı doğalgaz depolama projesi ile Türkiye yılda 1,5 milyar metreküp doğalgaz depolama kapasitesine sahip olacak. Proje kapsamında, yerüstü ve yeraltı tesislerinin yapımı, bunlarla ilgili diğer işler de bulunuyor.(AA)

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176