Türkiye'den IMO'da Klas Resepsiyon

Türkiye, Londra'da devam eden IMO Genel Kurulunda dün akşam tüm ülke delegasyonlarına özel resepsiyon verdi.

Türkiye'den IMO'da Klas Resepsiyon

Türkiye, Londra'da devam eden Uluslarrası Denizcilik Örgütü (IMO) Genel Kurulunda dün akşam tüm ülke delegasyonlarına özel resepsiyon verdi. 

IMO Genel Merkezi'nin 4. Katında yer alan restaurant bölümnde gerçekleşen resepsiyonda konuklara Türk yemekleri ve baklava ikram edildi. 

IMO Genel Sekreteri Koji Sekimizu'nun da katıldığı resepsiyonun ev sahipliğini Pazartesi günü IMO Başkanlığı'na seçilen Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka birlikte yaptılar. 

Geceye, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan ile Yönetim Kurulu Üyeleri Recep Düzgit ve Alev Tunç ile Şadan Kaptanoğlu da katıldı.

İslam Konferansı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu'nun da ter aldığı resepsiyonda miniklerden oluşan folklor ekipleri bir gösteri de sundu.

Resepsiyona sektör desteği

IMO'da verilen resepsiyona başta Deniz Ticaret Odası olmak üzere GİSBİR ve Türk Loydu gibi sektörün önde gelen kurumlarının büyük desteği olduğu öğrenildi. DTO'nun lider kadrosu da bu resepsiyon için Londra'ya gelerek verdikleri önemi ve desteği gösterdiler. 

Sekimizu'dan SeaNews'a övgü

IMO Genel Sekreteri Koji Sekimizu, SeaNews Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fulya Tekin İstikbal'e,  kendisinin röportajının da bulunduğu SeaNews Dergisini incelediğini ve çok başarılı bulduğunu ifade etti. 

Büyükelçi Çeviköz, Folklör Ekibi Miniklerle Birlikte

Geceye ev sahipliği yapan Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz, gösterileri başlamadan önce folklor ekibinde yer alan minik folklörcülerin yanına giderek onlarla illgilendi. Bu fotoğrafları aşağıdaki foto-galeride bulabilirsiniz. 

Kalkavan, Kızıyla Katıldı

Gecede DTO Başkanı Metin Kalkavan'a kızı Ecem Kalkavan eşlik etti. Ecem Kalkavan ile Şadan Kaptanoğlu birlikte DenizHaber objektifine poz verdi, bu fotoğrafı da aşağıdaki foto-galeride bulabilirsiniz. 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat birecik
murat birecik - 5 yıl Önce

patlat, yorumu...e llerinden öperim

murat birecik

T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

IMO başkanlığına seçilen Sayın Ünal Çeviköz Beyin işi çok zor olacak bence! Türkiye MLC 2006 konvansiyonun hâlâ imzalamadığından boynu bükük olarak işe başlayacak Sasyın Başkan. Yabancı bayraklı gemilerde çalışan Türk gemiadamlarının SGK pirimlerinin ve fazla mesailerinin ve hatta maaşlarının ödenmemesi karşısında nasıl hareket edeceğini ilerde göreceğiz. Türk Boğazlarının güvenliğini sağlanması için özellikle tehlikeli yüklerle geçen gemilerin Boğazlara(yani İstanbul'a, onbeş milyon insana) bir zararları olmaması için gemilerin kılavuz kaptan ve başlarında ve bordalarında kuvvetli romorkörler almasının sağlanmöası için Sayın Çeviköz'ün bir mücadele verip veremeyeceğini de ilerde göreceğiz. Siivil denizcilik eğitiminmde mevcut noksanlıklar nmedeniyle bu okulların IMO da müzakere edilmesi ve belki de aleyhlerindce bir karar alınmasını nasıl önleyeceğini ve Sayın başkanı zor durumda bırakacağını düşünmekteyim. Yukarıda sorunları halledebilecek bürokratlar baklava ve lokumla IMO da ziyafet verirken acaba bu sorunları halletmek için çok yoğun çalışmalar yapıp yapmayacalarını düşünmekten kenmdimi alamıyorum. Keşke oraya gitmeselerdi de Sayın Ünal Çeviköz Beyin boynunun bükülmemesi için zaman kaybeytmeden çalışmasalara başlasalardı daha iyi olmaz mıyd?. Sivil denizcilikte sorunlarımız çok ama yaprak kıpırdamıyor. Allah yardımcımız olsun.Amin. www.refikadogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190