Türkiye Yüzer Sergisi yola çıkıyor

Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin 14 ülkesinde geniş kapsamlı tanıtımı amacı ile planlanan TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ hazırlık çalışmaları son aşamaya geldi

Türkiye Yüzer Sergisi yola çıkıyor

Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin 14 ülkesinde geniş kapsamlı tanıtımı amacı ile planlanan TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ hazırlık çalışmaları son aşamaya geldi. İlki 1926 yılında Atatürk'ün talimatları ile düzenlenen SEYR-TÜRKİYE yüzer sergisinden 86 yıl sonra bu defa her alanda büyük gelişmeler kaydetmiş "MODERN TÜRKİYE" Avrupa kamuoyu önüne çıkmaktadır.

TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ, 17-18 Nisan 2012 tarihlerinde İstanbul'da yapılacak açılış ve sergileme sonrası sırası ile Yunanistan, İtalya, İspanya, Portekiz, Fransa, İngiltere, Belçika, Hollanda, Almanya, Danimarka, Polonya, Letonya, Finlandiya ve İsveç limanlarını ziyaret edecektir.

Sergide; bakanlıklarımız, valilikler, belediyeler, bölgesel kalkınma ajansları, ticaret ve sanayi odaları, sektörel dernekler yer alacaklardır. Ayrıca ülkemizin seçkin turizm ve ihracatçı kuruluşları da tanıtım standları ile katılacaklardır.

Ziyaret edilecek 14 Avrupa Birliği ülkesinin ihracatımızdaki payı toplam %55, ülkemize gelen turist sayısı itibarı ile de %60 dolayındadır.

TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ, İspanya'nın Acciona Line Şirketine ait "Superferry SOROLLA" feribotunda düzenlenmektedir. Son teknik imkanlarla donatılmış olan gemi 2001 yapımı olup 172 m. boyunca ve 26 m. genişliktedir. Saatte 22 mil hızı ile geniş coğrafyaya hitap eden programı 32 günde tamamlayacaktır. Toplantı salonları, lüks kamaraları, sosyal alanları, helikopter pisti, restoranları ile üst düzeyde hizmet verecek SOROLLA feribotu üç sergi katında toplam 9030 m2 alana sahiptir.

TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ'nin ülkemizin sanat ve kültür zenginliklerini de tanıtması planlanmıştır. Fotoğraflarla Türkiye Sergisi, Anadolu Medeniyetleri Sergisi, Görsel Sanatlar Sergisi ve Geleneksel El Sanatları Sergileri ile Avrupa kamuoyuna sanat-kültür ve turizm tanıtımımız etkin şekilde yapılacaktır.

TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ'nin ziyaret edilecek ülkelerde üst düzeyde ilgi görmesi açısından Büyükelçiliklerimiz, konsolosluklarımız ve dış temsilciliklerimizle eşgüdüm içinde yapılan çalışmalarla geniş davetli dataları hazırlanmıştır. Ayrıca ana arterlerde billboard reklamları ve yüksek tirajlı gazetelerde yapılacak tanıtım çalışmaları ile geniş kitlelere tanıtım planlanmıştır.

Anlamı, kapsamı ve hitap ettiği coğrafya açılarından önemli bir tanıtım projesi olacağı düşülen TÜRKİYE YÜZER SERGİSİ'nin Avrupa'nın 14 ülkesinde geniş yankılar uyandırması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
DENİZ
DENİZ - 8 yıl Önce

ARKADAŞLAR ELEŞTİRİ DEĞİL AMACIMIZ,EĞER TÜRK MİLLETİ TANITILACAKSA NEDEN BAYRAĞIMIZ LOGONUN EN ÜST SOL TARAFINDA OLMUYOR? NEDEN AVRUPA BİRLİĞİ BAYRAĞI VAR O ZAMAN? DİYECEKSİNİZKİ BU AŞIRI MİLLİYETÇİLİK NEDİR DİYE,BİZLER NEYİZ DİYE DEMEYİN ? GEMİ KİRALANIYOR YABANCI BAYRAKLI HEMDE.BİZDE FERİBOT EKSİKLİĞİMİ VAR Kİ? BİR TANE DEĞİL BİRKAÇ TANE.ONLARI VERİYORUZ YABANCILARA KİRAYA ? NEDEN ONLARLA GİDİLMESİN,TANITIM ANLARDA YAPILSIN.ONLAR UYGUN DEĞİLMİ DİYECEKSİNİZ ACABA ? TÜRK İŞLETMESİNDE OLAN,GÖNDERİNDE ALSANCAK TÜRK BAYRAĞI OLAN GEMİLERİMİZ NEDEN OLMASIN ? ONDAN SONRA MİLLET TÜRK BAYRAĞI GEMİLERİNE ÇEKMEDİ DİYE YANDIL ANAM DERSİNİZ DİMİ ? GÜNAHI NE TÜRK İŞLETMECİSİ ARMATÖRLERİMİZİN ? YABANCIYA VERİLECEK MİLYON DOLARLAR TÜRK BAYRAKLI GEMİ SAHİPLERİNE VERİLSİN,PARAMIZ DIŞARIYA GİTMESİN.KAZANCINLA DEVLETE VERGİSİNİ ÖDESİN,İŞ SAHASI AÇILSIN,YENİ GEMİLER MODERNLEŞTİRSİN.NEDEN OLMASIN.YAZIK YAZIK YAPMAYIN,REKLAM YAPACAĞIZ DİYE PARALARIMIZI DIŞ ÜLKELERE AKITMAYALIM. TÜRK HAVA YOLLARIMIZ İSPANYANIN,DÜNYANIN BİR NUMARA FUTBOL TAKIMININ REKLAMINI ALDI,OLAMIYORMUSUNUZ ONLARIN KADAR ? DURMAK YOK YOLA DEVAM EDECEKSENİZ PARAMIZI İÇİMİZDE OLSUN.AKITMAYALIM DIŞARIYA DÖVİZİMİZİ.4 TARAI DENİZLE ÇEVRİLİ BİR ÜLKE TÜRKİYE VATANIMIZ KADAR HİÇ BİR YERDE YOK. EDİTÖR ARKADAŞ BELKİ YAYINLAMAZSINIZ SİZE KALMIŞ.HEPİMİZ BİRBİRİMİZE KENTLENMELİYİZ.HEPİMİZ KARDEŞİZ.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176