"Türkiye Denizcilikte Devrim Yaptı"

Türkiye'de denizcilikte devrim yapıldığını ifade eden Erdoğan "Türkiye 2002 yılında dünyada 23'ncüydü; Çin, Güney Kore ve Japonya'dan sonra dünyada 4'ncü sıraya oturdu" dedi.

Başbakan: Yatırımcı başımızın üzerinde
 
BİGA - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yatırım yapan, üreten, istihdam oluşturan, ihracat yapan, çalışan, kazanan, kazandığını, yeniden aynı süreçte kullanan herkesin başımızın üzerinde yeri var" dedi.

Erdoğan, Çanakkale'nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde, İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş Enterge Tesisleri'nin açılış ve gemi indirme törenine katıldı. Erdoğan, "Türkiye'nin ihtiyacı olan şey; içi boş tartışmalar değil, işte burada gördüğünüz manzaradır. Yatırım yapan, üreten, istihdam oluşturan, ihracat yapan, çalışan, kazanan, kazandığını yeniden aynı süreçte kullanan herkesin başımızı üzerinde yeri vardır. İÇDAŞ'ın sahipleri ve yöneticilerinin, Türkiye'nin geleceğine güvenerek, yatırımı, üretimi, istihdamı esas alan bu vizyonun, tüm şirketlere örnek olmasını diliyorum. Türkiye, kendisine güvenen, inanan ve bu doğrultuda fedakarlıklarda bulunan hiç kimseyi, hiçbir kurumu mahcup etmedi" diye konuştu. 

Türkiye'de denizcilikte devrim yapıldığını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti: 

"Türkiye 2002 yılında dünyada 23'ncü sıradaydı; Çin, Güney Kore ve Japonya'dan sonra dünyada 4'ncü sıraya oturdu. Yat inşaatında ise dünyada 3'ncü olduk. Tersane sayımızı 37'den 84'e çıkardık. 57 tane yeni tersanenin yapımı devam ediyor. 2013 hedefimiz, ülkemizin 140 adet tersaneye sahip olması. Bunlar planlandı ve gerçekleştirilecek."

BASBAKAN RECEP TAYYIP ERDOGAN VE BAZI BAKANLAR, CANAKKALE'NIN BIGA ILCESINDE ICDAS ENTEGRE TESISI ACILISI VE ''BALON TEKNIGI'' ILE BIR GEMININ DENIZE INDIRILISI TORENINE KATILDI. TORENE DEVLET BAKANI VE BASBAKAN YARDIMCISI HAYATI YAZICI, ICISLERI BAKANI BESIR ATALAY, ENERJI VE TABII KAYNAKLAR BAKANI HILMI GULER, ULASTIRMA BAKANI BINALI YILDIRIM VE ICDAS YONETIM KURULU BASKANI BAYRAM ASLAN DA KATILDI.

 

 

 

BASBAKAN ERDOGAN, TORENDE ICDAS YONETIM KURULU BASKANI BAYRAM ASLAN (SAGDA) ILE BIR SURE SOHBET ETTI.

DEVLET BAKANI VE BASBAKAN YARDIMCISI HAYATI YAZICI (KOYU RENK TAKIMLI), CANAKKALE'NIN BIGA ILCESINDE KURULU BULUNAN ICDAS AS TESISLERI ICINDEKI CANAKKALE GUMRUK MUDURLUGU ICDAS LIMAN GUMRUGU HIZMET BINASININ ACILISINI YAPTI.

Denizhaber.Com

Fotoğraflar: AA

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
yıldırım DELİDUMAN
yıldırım DELİDUMAN - 11 yıl Önce

Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve varlığıdır". "Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur. Milletlerin esareti üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar". Mustafa Kemal ATATÜRK…Bütün cihan bilmelidir ki, artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da milli egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve varlığıdır". Büyük Atatürk, milli egemenliği yeni devlet düzenimizin temeli olarak görür. Toplum ve devlet hayatının temel değerleri, ancak milli egemenlik ilkesi altında gerçekleşebilir: "Toplumda en yüksek hürriyetin, en yüksek eşitlik ve adaletin istikrarının ve korunmasının sağlanması, ancak ve ancak tam ve kesin manasıyla milli egemenliğin kurulmuş bulunmasına bağlıdır. Dolaysıyla hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası milli egemenliktir". Ve nihayet, milli egemenlik, çağımızın önüne geçilmez, karşı konulmaz bir akımdır: "Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur. Milletlerin esareti üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar".Mustafa Kemal ATATÜRK…

tuncay  mavidalka
tuncay mavidalka - 11 yıl Önce

türkiye denizcilikte devrim yaptı diyorsunuz iyide verdiginiz maaşla çalışma şartları ile denizde çalışanları ömürboyu denize mahkum etmekle nasıl devrim oluyor anlamadım gemilerimizin nerdeyse yüzde doksanı yabencı bayraklı ülkeye faydası yok deniz çalışanının hiçbir güvencesi yok artı denizi ağır işten çıkartmaya çalışılıyor bunu yapanlar okyonus aşırı ülkelere çalışan gemilerde bir kontrat çalışsınlar ondan sonra karar versinler mecliste oturmaya benzemez gemide çalışmak gelişmiş ülkelerin denizci sayısı neredeyse yok gibidir anlayacağınız bu mesleği ücüncü dünya ülkelerinin vatandaşları yapıyor mecburiyetten hiç kimse karada iş imkanı olsa bu işi yapmaz illa devrim yaptık diye ortaya çıkmak isteyenler varsa denizde çalışan vatandaşlarının mecudunu yüzde beş gibi mimumuma düşürsün ondan sonra çıksın biz devrim yaptık desin yoksa sadece kendilerini kandırmakla kalırlar bunu yapmadan önce denizden anlayan bakanları bulmalarıda şart.selamlar

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176