Türk Yat Tasarımcısının Dünya Sınavı

Endüstriyel Tasarımcı Serdar Şişman'ın yat tasarımı dünyaca ünlü İngiliz tasarım dergisi DESIGN ET AL tarafından organize edilen yat ve havacılık ödülleri kapsamında yarışıyor.

Türk Yat Tasarımcısının Dünya Sınavı

TÜRK TASARIMCI SERDAR ŞİŞMAN, FUSION İSİMLİ YAT TASARIMI İLE DÜNYA ARENASINDA YARIŞIYOR.

Endüstriyel Tasarımcı Serdar Şişman tarafından kurucu tasarımcısı olduğu Red Yacht Design bünyesinde çizilen Fusion isimli yat tasarımı dünyaca ünlü İngiliz tasarım dergisi DESIGN ET AL tarafından organize edilen yat ve havacılık ödülleri kapsamında yarışıyor.

Bu prestijli etkinlik yeni tasarımları takdir etmek, yetenekleri tanımak, fırsat yaratmak, yat ve havacılık endüstrilerindeki birçok harika iç mimar ve ürün tasarımcısına ilham kaynağı olmanın yanında müşterilere, ortaklara ve bağlantıdaki herkese de dünyadaki en iyi tasarımları ödüllendirme fırsatı vermeyi hedefliyor.

14 Nisan 2013 tarihine kadar sürecek olan yarışmada Türk tasarımcı Serdar Şişman ve Red Yacht Design’a destek vermek isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilirler. Fusion "30 metre altı konsept" kategorisinde yarışıyor.  

//thedesignawards.co.uk/yachtandaviation/voting-2013.html


Serdar Şişman tarafından 4 kişi kapasitesiyle özellikle megayat ve superyat sahiplerinin oyuncağı olarak tasarlanan Fusion isimli yat, keskin ve hemen hemen saldırgan hatları denizin yumuşak ve oval çizgileriyle birleştiren kışkırtıcı bir proje olarak tanımlanabilir.


47-48 knot hıza ulaşması tasarlanan Fusion’ın içi 2 kişinin gece rahatça konaklamasına uygun olacak şekilde bir kabin, banyo ve bir de mutfak alanını içeriyor.  Açık renkler tercih edilen iç tasarımı da dış görünümündeki anlayışla paralel yaratıldı. Baş kısımda duraklama süresince kullanılabilecek bir güneşlenme alanı var ve kokpit kısmındaki koltuklar yüksek süratlere uygun olarak tasarlandı.  

450 hp iki adet dizel motoru var ancak max 50 knot hıza ulaşmak istenirse daha büyük makinelerin de kullanılması mümkün olabiliyor.

Serdar Şişman Hakkında;

Serdar Sisman, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü'nden 2010 yılında mezun oldu. Tasarımlarının bazıları dergi ve kitaplarda yayınlanırken bazıları da çeşitli firmalar tarafından üretildi.2011 yılında farklı disiplinlerden gelen ortaklar ile Red Yacht Design'ın kurulumunda yer alan Serdar Sisman, geniş bir araç ve üretim tabanlı yazılım yelpazesi kullanarak kendini yenilikçi formlar ve çözümler konusunda her zaman geliştirmeyi hedefliyor. 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190