Türk Loydu Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlemeye başlıyor

Türk Loydu faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı 26 Kasım 2015 tarihinde saat 14.00’te Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Konsey Salonunda gerçekleştirildi.

Türk Loydu Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlemeye başlıyor

Türk Loydunda “Mesleki Yeterlilik Belgesi” toplantısı yapıldı

Türk Loydu Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlemeye başlıyor. “Mesleki Yeterlilik Belgesi” zorunluluğuna yönelik ulusal mevzuatlar, sektörel ön hazırlıklar, teşvikler ve Türk Loydu faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı 26 Kasım 2015 tarihinde saat 14.00’te Gemi İnşa Sanayicileri Birliği (GİSBİR) Konsey Salonunda gerçekleştirildi.

Türk Loydu Endüstri ve Belgelendirme Sektörü Direktörü Ayfer Adıgüzel, Mesleki Yeterlilik Kurumu temsilcisi Gülden Arıkan ve Tuzla İŞKUR Şube Müdürü Fahri Acar’ın sunum yaparak, soruları yanıtladığı toplantıda, mesleki yeterlilik konusu tüm detaylarıyla bütünsel olarak ele alındı. Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında gemi inşa ağırlıklı olmak üzere tüm sektörlerden ve başta İstanbul olmak üzere İzmir, İskenderun gibi şehirlerden yüzün üzerinde katılımcı yer aldı. Katılımcılar; gerçekleştirilen toplantının ve doğrudan ilgililerce yanıtlanan soruların özellikle son dönemde sınav ve belgelendirme ile ilgili süreçler konusunda oluşan bilgi kirliliğinin önüne geçilmesi için çok yararlı olduğunu belirttiler.

Toplantıda ayrıca, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Mayıs 2016’da gemi inşa sanayini de içeren 40 adet meslek grubu için getirilen “Mesleki Yeterlilik Belgesi” alma zorunluluğu için; Türk Loydu’nun yakın zamanda hem gemi inşa hem de diğer sektörlere hitap edecek şekilde kaynakçı, iskele kurulumcusu, beton kalıpçısı vb. meslekleri de içeren geniş yelpazede mesleki yeterlilik belgelendirmesi faaliyetlerine başlamak için hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğu bilgisi verildi.

Türk Loydu Endüstri ve Belgelendirme Sektörü Direktörü Ayfer Adıgüzel, GİSBİR ile geçmişte olduğu gibi eğitim alanında da işbirliği yapacaklarını; Türkiye’nin küresel ekonomide rekabet gücünün artırılabilmesi için ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik olarak mesleki yeterliliklerin gelişimine katkı sağlanması amacıyla; Türk Loydu’nun ilgili süreçlerde hem sınav hem de eğitim konusunda sektöre gereken desteği sağlayacağını belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADINIZI YAZIN
ADINIZI YAZIN - 3 yıl Önce

hep eleştiriyoruz ya, trafiğin en yoğun olduğu saatlerde, ve mesela üsküdar'da, bir tek trafik polisi yok, trafik düzeni için... diyerek!.. aynı saatlerde, trafik polisleri, selimiye'nin ara sokaklarında, trafik vakfının çekicisiyle araba çekiyorlar!!!şimdi de, türk loydu, üzerine düşmeyen bir vazifeye yapışmış!!! IACS n'oldu bilader, IACS n'oldu??? sen, yeterlilik vereceksin... senin, yeterliliğin yok!!!

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176