Türk Dünyası İşaret Dili Festivali'nin salon programı iptal edildi

Çankırı Belediyesi ve TÜRKSOY iş birliği ile 5 Mayıs Perşembe günü yapılması planlanan 'Türk Dünyası İşaret Dili Festivali'nin salon programı terör olayları sebebiyle iptal edildi. Diğer etkinlikler ise yapılacak. Şırnak'ta Çankırılı...

Türk Dünyası İşaret Dili Festivali'nin salon programı iptal edildi
Çankırı Belediyesi ve TÜRKSOY iş birliği ile 5 Mayıs Perşembe günü yapılması planlanan 'Türk Dünyası İşaret Dili Festivali'nin salon programı terör olayları sebebiyle iptal edildi. Diğer etkinlikler ise yapılacak. Şırnak'ta Çankırılı olan Serdal Uyanık şehit olmuş, Nusaybin'de de yine Çankırı olan Burak Coçar ağır yaralanmıştı.

Türkiye, Kazakistan, Kırgızistan ve Azerbaycan'dan işitme engellilerin katılımı ile gerçekleşecek festival etkinlikleri sadeleştirilmiş olarak 4 Mayıs Çarşamba günü saat 17.00'de kortej yürüyüşü ile Belediye Meydanı'nda başlayacak. Kortej Elif Caddesi, Necip Fazıl Kısakürek Caddesi üzerinden Karatekin Parkı'na geçecek. Çankırı Belediyesi İşitme Engelliler Topluluğu'nun işaret dili ile İstiklal Marşını okumasının ardından, şehitler için okunan hatmi şerifin duası yapılarak etkinlik sona erdirilecek.

Etkinlik kapsamında 4 ülkeden katılımcılar Karatekin Parkı'nda saat 12.00'den itibaren stant açacak.Cihan
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176