TÜPRAŞ'ın rakamı ERDEMİR'i etkiler

ERDEMİR A.Ş. Genel Müdürü Fadıl Demirel, "TÜPRAŞ'ın özelleştirilmesindeki rakamı görenler, sanırım ERDEMİR'in rakamını da anlayacaklardır" dedi.

TÜPRAŞ'ın rakamı ERDEMİR'i etkiler

TÜPRAŞ'IN RAKAMI ERDEMİR'İ ETKİLER

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) T.A.Ş. Genel Müdürü Fadıl Demirel, "TÜPRAŞ'ın özelleştirilmesindeki rakamı görenler, sanırım ERDEMİR'in rakamını da anlayacaklardır" dedi.

Demirel, Zonguldak İl Genel Meclisi Üyeleri'nin fabrikadaki gezileri sırasında yaptığı konuşmada, ERDEMİR'in zavallı bir tesis değil, lokomotif bir kuruluş olduğunu söyledi.

Fabrikanın halen üretim rekorları kırmaya devam ettiğini, çalışma disiplinlerini de koruduklarını anlatan Demirel, şöyle konuştu:

"ERDEMİR markadır. Türkiye'de ihracat rekorları kırıyorsa birçok sektörlere ürün veren fabrikamızın emeği vardır. TÜPRAŞ'ın özelleştirilmesindeki rakamı görenler, sanırım ERDEMİR'in rakamını da anlayacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün birimleri fabrikanın üzerine titriyor. Özelleştirmeye karşı çıkmak bu devirde doğru değil. Çin Halk Cumhuriyeti'nde her yer özelleştirilmiş, ancak bazı şartlar konulmuş. Şirketin özelleştirilmesi için konuşulan bazı rakamlar çok komik. Fabrika hak ettiği değere satılmalıdır. Çok iyi bir rakama satışın gerçekleşeceğine inanıyorum."

Demirel, "Özelleştirmeye karşı değilim. ERDEMİR hizmet ve üretim yapacak şekilde özelleştirilirse faydalıdır. Fakat, tersi olursa hepimizi yorar" dedi.

Denizciler ilgileniyor

Denizcilik sektörünün yoğun ilgi gösterdiği ERDEMİR için Ortak girişim grubuna katılan denizcilerden Turkon Holding, Diler Holding, Murat Denizcilik ve Yardımcılar Holding başta gelen denizcilik firmaları olarak öne çıkıyor.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190