Trolle balık avlayan balıkçılara operasyon

Deniz polisi, deniz canlılarının neslini tükettiği için yasaklanan trol ile avlanma yöntemi ile balık tutan balıkçılara operasyon yaptı.

Trolle balık avlayan balıkçılara operasyon

Deniz polisi, deniz canlılarının neslini tükettiği için yasaklanan trol ile avlanma yöntemi ile balık tutan balıkçılara operasyon yaptı. İstanbul Liman Sahası içinde Su Ürünleri Kanunu'na aykırı balık avlandığı ihbarı üzerine harekete geçen deniz polisi, Kumkapı balıkçı barınağını tekne giriş ve çıkışına kapattı.Balık adamların katıldığı operasyonda deniz dibinde trol ve trol kapağı arandı. Yaklaşık 3 saat süren aramalarda kullanıma hazır vaziyette çok sayıda trol ağı ile 60 adet trol kapağı ele geçirildi.

Teknelerle sabahın erken saatlerinde Kumkapı'daki Su Ürünleri Hali önündeki balıkçı barınağına gelen polisler, dalgıçlar eşliğinde su altı kameraları ile arama yaptı. Yapılan araştırmada balıkçıların trol ağları ile kapaklarını balıkçı barınağı içinde suyun altına sakladığı tespit edildi. Suyun yaklaşık 10 metre altında bulunan ağ ve kapaklar, ip bağlandıktan sonra teknelere çekildi. Operasyona tepki gösteren bazı balıkçılar, "Trol deniz canlılarına zarar verebiliyor. Ancak, yapacak bir şeyimiz yok. Polis gittikten sonra aynı şekilde avlanma olacak. Sonar ve küçük delikli ağlarla yapılan avlanmalar da balığın neslini tüketiyor. Aynı şekilde onlara da engel olmaları gerekir." dedi.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176