Trabzon Açıklarında Gemi Yan Yattı.

Trabzon'dan Rusya'nın Sochi Limanı'na giden bir bir Türk Ro-Ro gemisinin Trabzon'un 30 mil açığında kötü hava şartları ve fırtına nedeniyle yan yattığı bildirildi.

Trabzon Açıklarında Gemi Yan Yattı.

Trabzon'un 30 mil açığında bir Ro-Ro Gemisi'nin kötü hava şartları ve fırtına nedeniyle yan yattığı öğrenildi.

Panama bandıralı 'Sunny Day' isimli 4 bin 970 grostonluk Ro-Ro Gemisi bu sabah saat 06:30 sıralarında Trabzon'dan Soçi Limanı'na hareket etti. Gemi saat 12:30 sıralarında Trabzon'un 30 mil açığında fırtına ve denizdeki kötü hava şartları nedeniyle yan yattı. Gemiden alınan S.O.S sinyali sonrasında bölgeye Merzifon'daki askeri üsden 2 helikopter ile bir CASA uçağı gönderilirken, Trabzon'daki Sahil Güvenlik ekipleri de olay yerine hareket etti. Sancak tarafına 35 derece yan yatan gemi batma tehlikesiyle karşı karşıya kalırken, gemide bulunan 19 personel ile 12 Türk TIR şoföründen gemiyi terketmeleri istendi. Gemiye yakın bir bölgede bulunan yabancı bandıralı bir tankerin de yardım için gemiye doğru hareket ettiği bildirildi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Şadan Eren'in kardeşi Serdar Eren ve ortaklarına ait gemide 19 personel bulunuyor. Personelin 15'inin Türk, ikisinin Gürcü ve ikisininde Azeri olduğu belirtilirken, gemide 28 TIR bulunduğu öğrenildi.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
cemil yörük
cemil yörük - 11 yıl Önce

Geçmiş olsun kaçıncı kaza bu allahdan can gitmemiş bu hattı denetlıyecek bir merci yokmu kaybolanlara allah rahmet eylesin diyiyoruz geride kalanlarınla ilgilenen varmı illa insanların bogulup kaybolmasımı lazım

Saygılarımla

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190