Topbaş: Kusurlu kaptanla çalışmayız.

İçinde 500'e yakın yolcu bulunan deniz otobüsüyle durmakta Olan Gemiye Çarpan İDO kaptanına Büyükşehir Belediyesi'nden kötü haber var.

Topbaş: Kusurlu kaptanla çalışmayız.

Topbaş: Kusurlu kaptanla çalışmayız.
 

Salih Reis 4'ün ön kısmı kazada parçalanmıştı.
 - İçinde 500'e yakın yolcu bulunan deniz otobüsüyle, durmakta olan bir gemiye çarpan İDO kaptanına Büyükşehir Belediyesi'nden kötü haber var. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yenikapı - Avşa seferini yapan 'Salih Reis 4' adlı deniz otobüsünün yaptığı kazada kaptanın kusurlu olduğunu belirterek, "Bu tip ihmalleri olanlarla, birlikte çalışamayız" dedi. Kaza sonrası 'Bir an dalmışım' dediği belirtilen kaptan İsmail Taşpınar olayla ilgili adli soruşturma sürerken izine ayrılmıştı. Dün kazayı değerlendiren Topbaş, şunları söyledi: "Yüzlerce insan size emanet edilmiş. Pür dikkat sistemi kontrol edip, koltuğunuza oturduğunuz zaman, sadece işinizle ilgilenmeniz gerekirken başka ilgi alanları oluşturmak gerekmez. Bu tip ihmalleri olanlarla biz birlikte çalışamayız."

Kaynak:Radikal

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet ziya önder
ahmet ziya önder - 12 yıl Önce

sayın belediye başkanımız KADİR TOPBAŞ IN konu hakkındaki demeci çok isabetlidir yolcu gemilerinde çalışan sadece kaptan değil tüm personelin daha dikkatli olması gerekir telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkmaması için özellikle gemiyi sevk ve idare eden sorumlu kişilerin daha dikkatli olması kaçınılmazdır bu olaydan sonra başka bu gibi üzücü en önemlisi de kurum itibarı zedeleyici olayların olmaması için kaptana gereken cezai müeyyedenin verilmesi gerekir kendisinin yocu taşıyan gemilerde çalışması engellenmelidir unutulmamalıdur ki deniz dalgınların şaşkınların çalışma yeri olmaz

Emir Gerede
Emir Gerede - 12 yıl Önce

"bir ramazan akşamıydı. minarelerde okunan ezanlar bir öd ağacı gibi, müminlerin üstüne yayıyılıyor, dini nidalar, istanbul'un zühdü tahva alemi içinde ansızın bir hande gibi açılıyordu.

güzel ses, hacı bektaş kullarından derviş murad'ın kalbini gıcıkladı. içinde namaz kılmak hevesi uyandı... kadehleri, mezeleri, rakı şişelerini, suburları ( subur: sabah vakti rakı içmek) unuttu. camiye doğru yollandı. fakat tam içeri gireceği zaman şeytan aklını çeldi; yumuşak bir sesle kulağına fısıldadı:

- tam dem zamanı... sen ki bütün hayatında neşveyi (/neşe) sevmiş bir adamsın, camide ne işin var?

baba erenler, şeytana uydu, geri döndü, meyhaneye daldı, bir köşeye sindi, gizli gizli rakıya kavuşmanın cuşişi (coşma, coşkunluk) içinde demlenmeğe başladı.

üçüncü kadehi yuvarlarken, içeriye yeniçeri devriyesi girdi. baba erenler telaşla kadehi kaptı, büyük rakı fıçısı içine girdi.

kolbaşı kaşlarını çattı, sert bir sesle sordu:

- burada ne halt ediyorsun?

derviş murat telaşlanmadan, istifini bozmadan cevap verdi?

- sana ne?

- nasıl bana ne? ben her şeyi sorar, her şeye karışır, öğrenirim. ben kolcuyum...

- yooo... işte buna hakkın yok... sen bana karışamazsın.

- neden?

- sen kara kolcusun... karadakilere hükmün geçer. ben ise su içindeyim. buraya kaptan paşa karışır."

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176