Tehlikeli Malların Taşınmasına Düzen Geliyor

Bakanlıkça, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından oluşturulan zorunlu sözleşmeler ile tavsiye kararlarına uyulmasının hayati önem taşımakta olduğu bildirildi.

Tehlikeli Malların Taşınmasına Düzen Geliyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü, bir yazı ile, Tehlikeli Malların emniyetli bir biçimde ve taşıma aracına, kişilere, diğer mallara ve çevreye zarar vermeden taşınabilmesi için, Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) tarafından oluşturulan zorunlu sözleşmeler ile tavsiye kararlarına uyulmasının  hayati önem taşımakta olduğunu hatırlattı.

Yazıda; "Genel Müdürlüğümüzce; görev, yetki ve sorumluluklarımız çerçevesinde ilgili IMO tavsiye kararlarının incelenerek Uygulama Talimatı şeklinde yayımlanması çalışmaları yapılmaktadır." denildi.

Yazıda, tehlikeli mal taşımacılığı iş ve işlemleriyle ilgili olarak,  IMO düzenlemelerinin uygulanmasına yönelik, Bakanlık Uygulama Talimatları yayımlanmış olduğu, söz konusu Uygulama Talimatları https://atlantis.denizcilik.gov.tr ve www.tmkt.gov.tr internet adreslerinden erişime sunulduğu belirtildi.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190