TCG Büyükada Bugün Ziyarete Açık

Milli Gemi Projesi'nin ikinci gemisi olan TCG Büyükada'nın yarın ilk kez ziyarete açılacağı duyuruldu.

TCG Büyükada Bugün Ziyarete Açık

Cumhuriyet'in ilanının 90'ıncı yıldönümü nedeniyle Donanma Komutanlığı'nın aldığı kararla, Gölcük İlçesi'ndeki Donanma Deniz Üssü'nde bulunan bazı savaş gemilerinin ziyarete açılması kararının ardından, Milli Gemi (MİLGEM) Projesi'nin ikinci gemisi olan TCG Büyükada'nın bugün ilk kez ziyarete açılacağı duyuruldu.

MİLGEM Projesi'nin ilk gemisi olan TCG Heybeliada'dan sonra geçen 27 Eylül'de hizmete giren projenin ikinci gemisi, F-512 bordo numaralı TCG Büyükada, bugün saat 10.00 ile 17.00 arasında ilk kez vatandaşların ziyaretine açılacak. TCG Büyükada ve diğer gemileri gezmek isteyenler, Donanma Komutanlığı'nın Gölcük'teki Kız Meslek Lisesi yanındaki kapısına gitmeleri halinde, buradan servis araçlarıyla gemilerin bulunduğu alana götürülecek ve gemiler gezdirilecek.

Türk Donanması'nın en önemli projelerinden MİLGEM kapsamında yapılan TCG Büyükada, tamamen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na mensup mühendis ve işçiler tarafından inşa edildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
şemsettin karabay
şemsettin karabay - 5 yıl Önce

gerçek manada büyük başarı,herkesi tebrik ediyorum. savaş gemisini dünyada yapabilen on ülkeden biride türkiye oldu,ama sonuç ne oldu o değerli komutanlar zerre kadar suçları yokken yıllarca hapisle cezalandırıldılar,he rşeyi allahın takdirine bıraktık.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190