TCE EGE'ye Boş Konteyner İstifleme Kreyni

TCE Ege Konteyner Terminali, şimdiye kadar kullanılan istifleme makinelerinin yerine kullanılmak üzere boş konteyner elleçleme kreyni satın aldı.

TCE EGE'ye Boş Konteyner İstifleme Kreyni

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre, Grup Marítim TCB tarafından işletilen Nemrut'taki TCE Ege Konteyner  Terminali, şimdiye kadar kullanılan istifleme makinelerinin yerine kullanılmak üzere hız, emniyet ve sürdürülebilirlik açısından daha verimli olacak boş konteyner elleçleme kreyni satın aldı.

Ayrıca, limanda yükleme ve boşaltma çalışmalarını daha kolaylaştıracak havuz tarafındaki terminelin uzatılması çalışmalarına başladı. 

Haziran sonunda çalışmalar tamamlandığında,  saha şu anda olduğundan 21.00 metre kare daha artacak. 

TCE EGE Tarafından satın alınan Terex ECH kreyni toplam 9 metrik ton kaldırma gücüne ve boş konteynerleri 7 kat yükseğe istifleme kaapasitesine sahip. 

TCE EGE Genel Müdürü Mehmet Bosna, yaptığı yazılı açıklamada, şöyle dedi: 'Şimdiye kadar  boş konteynerleri elleçlemek için forkliftleri kullanıyorduk; ancak bu makineler dolu konteynerlere göre imal edildiklerinden işlem çok ağır ve kaba olmaktaydı. Öte yandan, ECH boş konteynerleri istiflemek üzere dizayn edilmiş ve çalışma etkinliğini arttırıyor'

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176