Taşınmayan Çiftliklere Ceza Geliyor

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, balık çiftliklerinin uygun yerlere taşınacağını, çiftliklerin taşınmasındaki koşulların, nereye, nasıl taşınacaklarının belli olduğunu söyledi

Taşınmayan Çiftliklere Ceza Geliyor

Eroğlu: 'Balık Çiftlikleri Uygun Yerlere Taşınacak'

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı ziyaret eden Eroğlu, Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık köyü açıklarındaki balık çiftliklerindeki balık ölümleriyle ilgili açıklamada bulundu.
 
Havaların aniden soğuması, oksijen yetersizliği, yağışlar, denizin sahil kısımlarında oluşan bulanıklıklar ve oksijen yetersizliklerinin balık ölümlerine neden olduğunu ifade eden Eroğlu, ''Çevre ve Orman Bakanlığı olarak tebliğ çıkartılmıştı. Tebliğ kararıyla çalışma yaparken balıkçılar İdare Mahkemesi'ne müracaat etti. Bir ara neticede adım atılamaz oldu. Danıştay tebliğin isabetli ve yerinde olduğuna karar verdi'' dedi.

Eroğlu, şöyle devam etti:

''Çok açık söylüyorum taşınmadıkları takdirde biz bunlara bir kere ceza yazacağız, ikinci defa tekrar bu işlemi yapacağız ve üçüncüsünde biz taşıyacağız ve taşıma parasını onlardan alacağız. Yüzde 50 fazlasıyla, bu konuda kararlıyız.'' (AA)

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176