Tanker Boğazın Ortasına Demirledi

DHA'ya bilgi veren Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, tankerin demir attığı yerden bir çok kablonun geçtiğini belirtti.

Tanker Boğazın Ortasına Demirledi

İstanbul Boğazı'ndan geçişi sırasında arıza nedeniyle sürüklenmeye başlayan 135 metre boyundaki YM Miranda isimli boş tankerin kaptanı Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün tam altında demir attı.

DHA'ya bilgi veren Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, tankerin demir attığı yerden bir çok kablonun geçtiğini belirtti.

Orakçı, Kıyı Emniyeti ekiplerinin kısa sürede tankere müdahale ettiğini söyledi. Salih Orakçı, kabloların zarar görüp görmediğini araştırması için ekip beklendiğini kaydetti.

Konuyla ilgili uzmanların olay yerine ulaşması bekleniyor

YORUM EKLE
YORUMLAR
Barbaros Kapt.
Barbaros Kapt. - 5 yıl Önce

Kaptan ve personeli için zor bir durum ,çok geçmiş olsun. Allah Geminin Kaptanına ve personeline ayrıca kara personeline kolaylıklar versin.

denizkazaları
denizkazaları - 5 yıl Önce

uzaktan zeyrettık ama ALESTA DALGICLIK personeli guzel iş cıkardılar tebrikederiz

ALPER TÜRKŞEN
ALPER TÜRKŞEN - 5 yıl Önce

öncelikle tüm gemi personeline geçmiş olsun diliyorum. Videoda görünen yer geminin ikinci kez demirlediği mevkidir. ilk olarak gemi anadoluhisarı önlerinde demir atmış olup anadoluhisarı vapur iskelesinden rumelihisarı sahile deniz dibinden geçen çelik kablolara çapası takılmış olup demirini kurtaramamış olup kablolarıda beraberinde sürüklediğinden ikinci kez fatih sultan mehmet köprüsü altında demirlemiştir. Bahsi geçen kablolar askeriye tarafından döşenmiş olup bahsedildiği gibi fiberoptik kablo değildir.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190