Suriyeli Yetkililerden Admiral Kuznetsov'a Ziyaret

Suriye Savunma Bakanı Korg. Raciha, Tartus limanına demirleyen Rus uçak gemisi Admiral Kuznetsov'u ziyaret etti.

Suriyeli Yetkililerden Admiral Kuznetsov'a Ziyaret

Suriye Savunma Bakanı Korg. Raciha, Tartus limanına demirleyen Rus uçak gemisi Admiral Kuznetsov'u ziyaret etti.

Suriye Silahlı Kuvvetler Genel Komutan Yardımcısı ve Savunma Bakanı Korgeneral Davut Raciha, Tartus limanına demirleyen Rus uçak gemisi Kruvazör Kuznetsov'u ziyaret etti. Korgeneral Raciha, geminin taşıdığı silah ve mühimmatın yanı sıra teknik yapı hakkında bilgi aldı.

Suriye'de kriz dokuzuncu ayını geride bıraktı. Rusya, Şam yönetimi üzerinde uluslararası baskının arttığı dönemde bir uçak gemisini Tartus'a gönderdi. Moskova'nın attığı bu adım, şiddet olaylarının başladığı ilk günden itibaren Şam yönetiminden yana tavır alan Rusya'nın Suriye'ye açık bir desteği olarak değerlendiriliyor.

Rus savaş gemisinin Tartus limanına demir atmasının ardından ilk ziyaret dün Korgeneral Davut Raciha'dan geldi. Raciha, Tartus limanındaki Kuznetsov'un bölümlerini gezerek incelemelerde bulundu.

Raciha, yaptığı açıklamada, Rusya ve Suriye arasındaki ilişkilerin saygı ve işbirliğine dayalı olduğunu ifade ederek, iki ülke arasındaki ilişkilerin bölgedeki ve dünyadaki barışa hizmet ettiğini savundu. Raciha, "Rusya'nın Suriye'nin yanında yer alması onur verici bir tutumdur. Rusya'nın Suriye'nin maruz kaldığı komplo karşısında değişmez tutumuna inancım tamdır" ifadelerini kullandı.

Rusya'nın Suriye Büyükelçisi Uzmatullah Kulmukhametov ise, Rus uçak gemisinin Suriye sahillerine gerçekleştirdiği ziyaretin iki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğinin göstergesi olduğunu söyledi. Rus Büyükelçi; "Bu ziyaret ayrıca Rusya'nın Suriye'deki gelişmelere verdiği önemin bir göstergesidir. Öte yandan Rusya, halkın demokrasi ve daha iyi yaşam ideallerinin gerçekleştirilerek Suriye'deki durumun tabii seyrine dönmesine önem veriyor. Aynı zamanda dış müdahale olmadan kimden gelirse gelsin her türlü şiddet durdurulmalı" diye konuştu.

Korgeneral Raciha'yi gemi ziyaretinde Rusya'nın Şam Büyükelçisi Uzmatullah Kulmukhametov, Kuzey Denizi Donanma Komutanı Yardımcısı, Deniz Tümeni Komutanı, gemi komutanının yanı sıra birçok subay karşıladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut Dere
Davut Dere - 7 yıl Önce

Sayın yetkiliUçak gemisi haberinize koymuş olduğunuz resim gerçekten RUS uçak gemisi Admiral Kuznetsov resmimidir.Yoksa sanal alemde dolaşıyordum.Önüme ilk bu resim geldi.Copy paste yaptım haberi görselleştirdimmidir...Offff offff ne olacak bu habercilerin durumu yahu...Davut Dere
Davut Dere - 7 yıl Önce

Sn.Yetkili14 Aralık 2011 saat 00.21 tarihli haberinizde kullanmış olduğunuz resim farklı..Dolayısı ile bir yerlerde hata yapıyorsunuz...Bana bir özür borçlusunuz...Hatanızı kendiniz bulun lütfen...Benim görüşüm rampalı olan uçak gemisi Kuznetsov uçak gemisidir...Rus uçak gemileri rampalıdır.Düz satıhlı değildir.Ayrıca Rusyanın sadece 1 adet uçak gemisi vardır...

eser
eser - 7 yıl Önce

arkadaşın yorumuna katılıyorum, zira amerikan saratoga uçak gemisine ait olan bir resmi kuznetsov olarak göstermeniz hata...

kuznetsov uçak gemisi kalkış yapılacak kısmı ingiliz sınıfı uçak gemilerinin ki gibi rampa sistemine bağlı... burada hem uçağı havalandıracak buharla çalışan katapult sistemi varki bu zaten amerikan uçak gemilerinde bulunan bir sistem; rus uçak gemilerindeki su ve mig ler katapultsuz kendi motor güçleriyle ve rampalama sisteminin yardımıyla havalanmaktadırlar

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176