Süper Tankeri Kaçıran Korsanlar Fidye İstedi

Kendisini korsanlardan biri olarak tanıtan bir kişi, El Cezire televizyon kanalındaki konuşmasında, eylemlerine son vermek için fidye istediklerini belirtti.

Süper Tankeri Kaçıran Korsanlar Fidye İstedi

Süper tankeri kaçıran korsanlar fidye istedi  
 
Suudi Arabistan petrol tankeri Sirius Star'ı kaçıran Somalili korsanların fidye talebinde bulunduğu bildirildi.

Kendisini korsanlardan biri olarak tanıtan bir kişi, El Cezire televizyon kanalındaki konuşmasında, eylemlerine son vermek için fidye istediklerini belirterek, “Müzakereciler fidye konusunda anlaşmaya varınca, para tankere getirilecek” dedi.

Adının Farah Abd Cameh olduğunu söyleyen korsan, “Geminin güvenliğini sağlayacağız. Para sayılacak” diye konuşut ve sahte paraları tanımak için gereken teçhizata sahip oldukları uyarısında bulundu.

Korsan, istenen fidye miktarını ise açıklamadı. Sirius Star, 15 Kasımda Hint Okyanusu'nda seyrederken korsanların eline geçmişti.

Öte yandan Hindistan Deniz Kuvvetleri, Aden körfezindeki bir korsan saldırısının, açılan karşı ateşle savuşturulduğunu açıkladı.

Açıklamada, bir korsan gemisiyle iki sürat motorunun, batırma tehdidinde bulunarak "INS Tabar" adlı Hint gemisine ateş açtığı belirtildi. INS Tabar'dan karşı ateş açıldığı, korsan gemisinin alev aldığı, sürat motorlarından birinin terk edilmiş halde bulunduğu kaydedildi.

INS Tabar, 2 Kasım'dan bu yana Aden körfezindeki korsanlarla mücadele çabalarına katkıda bulunuyor.(aa) 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176