Somalili mülteciler 3 kente dağıldı

BM kanalıyla Mersin'de sığınmacı olarak bulunan Somali uyruklu 37'si çocuk 67 mülteci, İçişleri Bakanlığı'nın emriyle Niğde, Kütahya ve Antakya'ya gönderildi.

Somalili mülteciler 3 kente dağıldı

Somalili Mülteciler 3 Farklı Kente Dağıtıldı

Birleşmiş Milletler (BM) kanalıyla Mersin'de sığınmacı olarak bulunan Somali uyruklu 37'si çocuk 67 mülteci, İçişleri Bakanlığı'nın emriyle Niğde, Kütahya ve Antakya'ya gönderildi.

Yasa dışı yollarla ülkelerinden kaçmaya çalışırken yakalanan ve BM'ye başvurarak sığınma talebinde bulunduktan sonra geçici olarak Mersin'de barındırılan Somali uyruklu 67 mülteci, dün gece Mersin Otogarı'ndan otobüslerle farklı illere gönderildi. Geçtiğimiz günlerde Mersin'deki hayat şartlarının kötü olduğu gerekçesiyle daha iyi bir yaşam için eylem yaparak gündeme gelen mülteciler, otogarda birbirlerinden ayrılırken gözyaşlarını tutamadı.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde Mersin Valiliği aracılığıyla Mersin'de bir otelde geçici olarak barındırılan mülteciler, buradaki yaşam koşullarından rahatsız olunca, İçişleri Bakanlığı'nın emriyle Niğde, Kütahya ve Antakya'da apartmanlara yerleştirilmek üzere otobüslerle o illere gönderildi. İçlerinde 17 günlük bebeğin de bulunduğu mülteciler, "No good Mersin" diyerek Mersin'den memnun kalmadıklarını belirtirken, birbirlerinden ayrıldıkları için üzüldü.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
seda toplan
seda toplan - 11 yıl Önce

eminim mersin de sizden memnun değildir.

sonuçta memleket:)

kaan telsakal
kaan telsakal - 11 yıl Önce

sizler kendi ülkenizi beğenmediniz bizim ülkemize geldiniz burayıda beğenmediniz siz ne istiyosunuz.sizler çalışıp mücadele edip kendi vatanınızı yaşanacak yer yapmak yerine tembellikten bize başkaları baksın diye ülkelerini terkeden insanlarsınız vede ülkemizi avrupaya geçiş yolu olarak kullanıp ülkemizi uluslararası arenada imajını köyü gösteren insanlarsınız.

kaan telsakal
kaan telsakal - 11 yıl Önce

merak etmeyin avrupayada gittiğiniz zaman hılton da felan kalmıyacaksınız

nurgüzel yurtseven
nurgüzel yurtseven - 11 yıl Önce

umarım başka bir ülkede garipliği iyi şartlarda bile yaşamazsınız. yıllar önce iyi şartlarda yurt dışına çıktım sadece yeterince dil bilmediğim için yaşadığım gariplik bile insan olanın içini acıtacak cinsten hele birde çatışmaların sürekli olduğu dostla düşmanın ayırt edilemediği bir ortamdan ailelerden ayrılmak zorunda kalarak garipliği yaşamak... yazmadan önce biraz daha empati ve biraz daha insaf

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176