Somalili Korsanlar Panama Gemisi Kaçırdı

21 kişilik Filipinli mürettebatın bulunduğu Filipinler bandıralı Panama gemisi "Stolt Strength"in dün öğleden sonra kaçırıldığını, gemiyle henüz irtibatın kurulamadığını belirtti.

Somalili Korsanlar Panama Gemisi Kaçırdı

Somalili korsanlar bu kez Panama gemisi kaçırdı

Somalili korsanlar Yemen'in Aden Körfezi'nde bir Panama kargo gemisini kaçırdı. Bu yıl Hint Okyanusu ve Aden Körfezi'nde en az 81 yabancı gemi Somalili korsanların saldırısına uğradı. Bu rakam, geçen seneye göre saldırıların iki kat arttığını gösteriyor.

Nairobi- Denizcilere Yardım Programının Kenya'daki sorumlularından Andrew Mwangura, 21 kişilik Filipinli mürettebatın bulunduğu Filipinler bandıralı Panama gemisi "Stolt Strength"in dün öğleden sonra kaçırıldığını, gemiyle henüz irtibatın kurulamadığını belirtti.

Merkezi Kuala Lumpur'da bulunan Uluslararası Denizcilik Dairesinin açıklamasına göre, bu yıl Hint Okyanusu ve Aden Körfezi'nde en az 81 yabancı gemi Somalili korsanların saldırısına uğradı. Bu rakam, geçen seneye göre saldırıların iki kat arttığını gösteriyor. Saldırılarda 32 geminin kaçırıldığı, bunlardan 11'inin ve 200'den fazla mürettebat üyesinin halen Somalili korsanların elinde olduğu bildiriliyor.(aa)

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176