Şirketlerini Dolandırıp Gemi Aldılar

Denizcilik Sektöründe Faaliyet Gösteren Akbaşoğlu Holding'i, 3 Milyon Dolar Dolandırdığı İddia Edilen Şirketin Alım Satım Departmanında Çalışan 2 kişi tutuklandı.

Şirketlerini Dolandırıp Gemi Aldılar

Çalıştıkları Şirketi Dolandırıp Gemi Aldılar
 
Denizcilik sektöründe faaliyet gösteren Akbaşoğlu Holding’i, 3 milyon dolar dolandırdığı iddia edilen şirketin alım satım departmanında çalışan Ömer Bahadır Akkaya, Murat Güney tutuklandı.

İki şirket çalışanının bu parayla denizcilik şirketi kurup Elifnaz isminde bir kuru yük gemisi aldığı belirlendi. Akbaşoğlu Holding’in kasasını boşaltan büyük dolandırıcılık olayı, şirket yetkilileri faturaları incelerken ortaya çıktı. Şirkete ait bir gemiye bir ayda üç kez jeneratör alınmıştı. Geminin kaptanı böyle bir alım yapılmadığı söyleyince şirket yetkilileri geriye dönük olarak faturaları incelemeye aldı. 


TAKLİT İMZALAR: Taklit imzalar ve sahte faturalarla şirket kasasından üç yılda üç milyon dolar alındığı ortaya çıktı. Akbaşoğlu Holding yetkililerinin savcılığa yaptığı şikáyet üzerine soruşturma başlatan Mali Polis, alım satım departmanında çalışan Ömer Bahadır Akkaya, Murat Günay ile şirketin kasa sorumlusu S.A’yı gözaltına aldı. Ömer Bahadır Akkaya ile Murat Günay’ın üç yıl içinde hemen hemen her gün sahte belgelerle şirket hesabından düzenli olarak para çektikleri anlaşıldı. Ömer Bahadır Akkaya ile Murat Güney, iddiaya göre vurgundan elde ettikleri paralarla Gün Denizcilik Şirketi’ni kurup, Elifnaz adında bir kuru yük gemisi alarak armatörlüğe başladılar.

HABERİMİZ YOK: Polis tarafından gözaltına alınan zanlılardan S.A, Ömer Bahadır Akkaya ile Murat Güney tarafından kendilerine verilen faturaların altındaki imzaların sahte olup olmadığı konusunda bilgisi olmadığını belirterek, kendisinin soygundan haberdar olmadığını iddia etti. Yapılan incemeler sonunda Ömer Bahadır Akkaya ve Murat Güney’in banka hesaplarında yüklü paralar bulunduğu, kendilerine son model cip aldıkları ortaya çıktı. Üsküdar Adliyesi’ne çıkartılan zanlılardan Ömer Bahadır Akkaya ve Murat Güney tutuklanırken, S.A tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Haberler.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
dhtsmumdu
dhtsmumdu - 11 yıl Önceyorum yazmalarını niye istiyorsunuz kendiniz yazın siz yalnızca okumak istediğinizi yazsınlar istiyorsunuz.

Kpt Ahmet KÖSEOĞLU
Kpt Ahmet KÖSEOĞLU - 11 yıl Önce

Sn Editör

Genellikle televizyonlarda gördüğümüz ve çoğu suç teşkil eden haber metinlerinin bu sitede de görünmesi çok sakıncalı.

-Adamların bu suçu işlediklerine ya da işlemediklerine dair araştırma mı yaptınız?

-Delilleri nasıl topladınız?

-"Çalıştıkları Şirketi Dolandırıp Gemi Aldılar" tabirini nasıl kullanıyorsunuz. Bu şekilde bir tespitiniz mi oldu?

-Haberde geçen iki kişi de Erkek iken resimdeki bayanın görünmesi sizin açınızdan hukuki sorun oluşturmuyor mu? ( Dikkatsiz bir okuyucunuz o bayanı suçlamalarınızın muhatabı zannedebilir.)Dikkatinize sunuyorum..

DenizHaber Editor
DenizHaber Editor - 11 yıl Önce

Sayın Okuyucumuz;

Hassasiyetinizden ve sağduyunuzdan ötürü teşekkür ederiz.

Biz bahsettiğiniz konuda elimizden gelen hassasiyeti her zaman gösteriyoruz göstermeye de devam edeceğiz.

Bu olayda adli tutuklama söz konusudur.

Haberde geçen iki kişi erkektir ancak S.A. rumuzu ile verilen kişi de haberde geçmektedir. Sanırız bu dikkatlerinizden kaçmış.

Bu haberde bahse konu olay mahkemeye aksetmiş ve mahkeme tutuklama kararı vermiştir.

Bizim haberimiz de zaten kendi hazırladığımız haber olmayıp kaynağı belirtilmektedir.

Bu konularda azami itina gösterdiğimizi ve göstermeye devam edeceğimizi müsterih olmanızı dileriz.

Sertan PEHLEVAN
Sertan PEHLEVAN - 11 yıl Önce

Olayda adı geçen bayanın ismini S.A. olarak yazmaktaki amaç kişinin ismini saklamak olsa gerek diye düşünüyorum.

E o zaman ismi saklanan kişinin yüzü, neden resimde saklanmıyor.

Lahana ve perhiz olayına dönmüş sanırım.banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190