Silah anlaşması iptal ediliyor

Ermenistan'a gönderdiği silah yüklü bir gemi Türk Boğzl geri çevrilen Arnavutluk'un Erivan'la silah anlaşmasını iptal ettiği bildirildi.

Silah anlaşması iptal ediliyor

Tiran, Erivan'la silah anlaşmasını iptal ediyor 

Ermenistan'a gönderdiği silah yüklü bir gemi Türkiye'den geri çevrilen Arnavutluk'un Erivan'la silah anlaşmasını iptal ettiği bildirildi.
 
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'la telefon görüşmesi yapan Arnavutluk Dışişleri Bakanı Lulezim Başa, ülkesinin Ermenistan'a silah satışı yapmaması için bütün yolları kullanacağını söyledi. İki ülke dışişlerinden yapılan açıklamaya göre, Başa, "Arnavutluk hükümetinin MEIKO şirketine Ermenistan'a silah satışı konusunda izin vermediğini ve var olan anlaşmanın da iptal edildiğini'' iletti. Arnavut bakan, söz konusu silahların Ermenistan'a gönderilmeyeceğine dair güvence verdi. Memmedyarov'un, Başa ile görüşmesini tatmin edici bulduğu kaydedildi. Türkiye'nin geçen hafta Arnavutluk'tan Ermenistan'a gitmek üzere yola çıkan 60 konteynır dolusu ağır silah yüklü bir geminin boğazlardan geçişine izin vermemiş ve gemiyi geri çevirmişti.

Bakü, Tiran; aa, Cihan
 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176