Shell Gemisine Yeşil Darbe

The Nordica, Kuzey Kutbu'nda Shell için beş petrol arama kuyusu açmak üzere Alaska'nın kuzey kıyısına doğru yolda olan iki sondaj gemisine destek verecek.

Shell Gemisine Yeşil Darbe

Greenpeace eylemcileri, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de demirli bulunan Shell'in petrol arama gemisine tırmanarak limandan kalkışını engelledi. Kuzey Kutbu'nda Shell adına petrol aramak için yola çıkmaya hazırlanan sondaj gemisi, 13 ülkeden toplam 20 Greenpeace eylemcisi tarafından Helsinki limanında durduruldu.Eylemciler, The Nordica adlı gemiye çıkarak geminin yan tarafına "Shell'i Durdur" yazan bir pankart açtı.

Greenpeace'in İskandinavya grubundan gelen eylemciler, Shell'e petrol sondajı için hassas bir ekosistem olan Kuzey Kutbu'nda petrol arama planlarını terk etmesi için çağrıda bulundu. The Nordica, Finlandiya hükümetinin sahip olduğu Shell adına faaliyet gösteren iki buz kırıcıdan biri.

Gemiye çıkan eylemciler kendilerini geminin çeşitli yerlerine kilitledi. 27 Şubat'ta da yine Shell'e ait bir gemi, 'Zeyna' dizisinin başrol aktristi Lucy Lawless'ın da bulunduğu eylemciler tarafından Yeni Zellanda'da durdurulmuştu.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176