Seydi Ali Reis Araştırma Gemisiyle Seyir

Gerze MYO Deniz ve Liman İşletmeciliği öğrencileri Seydi Ali Reis Araştırma Gemisiyle Öğr.Gör.M.Özkan KELEŞ’in kontrolünde denizde seyir yaptılar.

Seydi Ali Reis Araştırma Gemisiyle Seyir
HABERİN GALERİSİ
SEYDI ALI REISIN IZINDE

SEYDI ALI REISIN IZINDE

GERZE MYO DENİZ VE LİMAN İŞLETMECİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ SEYDİ ALİ REİS’ İN İZİNDE

Yüksekokulumuz Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencileri, 23 Aralık 2013 Pazartesi günü, Üniversitemize ait Türkiye'nin ilk yerli araştırma gemisi olan Seydi Ali Reis Araştırma Gemisiyle Sinop Limanı’ndan Gerze Liman mevkiine kadar Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölüm Başkanı Öğr. Gör. M. Özkan KELEŞ’in kontrolünde denizde seyir yaptılar.

Gemi, Gerze Limanı’nda, Yüksekokulumuz Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İ. Gökhan CEYLAN, Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğretim elemanları; Öğr. Gör. Hakan ÖZKAN, Öğr. Gör. Tuncer ZORAL ve Öğr. Gör. Gül KAVAZAK, Gerze Liman Başkanı Rüstem AKÇAY ve Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencileri tarafından karşılandı. Öğrencilerimiz öncelikle araştırma gemisinin, kaptan köşkü, kamaralar, makine dairesi, toplantı salonu, mutfak vb. bölümleri gezdirilerek geminin donanımı ve özellikleri hakkında bilgilendirildikten sonra, seyir güvenliği ve denizde dikkat etmeleri gereken hususlar hakkında da bilgi sahibi oldular. Gerze MYO Yönetimi adına Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. İ. Gökhan CEYLAN da yaptığı açıklamada, Yüksekokulumuz Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencilerinin uygulama yapabilmeleri amacıyla Üniversitemiz imkânlarını bize sunan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Recep BİRCAN’a ve desteklerinden dolayı Gerze Liman Başkanı Rüstem AKÇAY‘a teşekkürlerini ileterek, Araştırma Gemisinin uygun şartlar oluştuğunda Gerze’ye gelerek Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı öğrencileri için uygulama yapma imkânı oluşturulacağını ifade etti.

Haber: Okt. Lütfü Kerem BAŞAR

Fotoğraf: Öğr. Gör Mehmet SUİÇMEZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 5 yıl Önce

Seydi Ali Reis araştırma gemisine hayırlı seferler dilerim. Gemiiinin özellikleri verilmemiş ve ne araştırdığı bildirilmemiş. Öğretim görevliler arasında kaptan ya da baş mühendis olmaması geminin amacının başka olduğunu düşündürüryor.Birisi bilgi verirse sevinirim. Allah selamet versin.

Mehmet Özkan KELEŞ
Mehmet Özkan KELEŞ - 5 yıl Önce

Refik Ağabey,

Söz konusu araştırma gemisi Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesine ait olup yukarıdaki haber benim de Uzakyol Kaptan sıfatıyla 'Denizci Eğitimci' olarak Öğretim Görevlisi olarak görev yaptığım Sinop Üniversitesi Gerze Meslek Yüksekokulu'nun Yat Kaptanlığı (499GRT) eğitimi veren Deniz ve Liman İşletmeciliği Bölümü öğrencileriyle yaptığımız bir uygulamalı dersten bahsetmektedir.

Saygılarımla,

Ka ptan Öğretim Görevlisi

Mehmet Özkan KELEŞ

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190