Satılma Sırası Mavi Marmara'da

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının uhdesinde bulunan, 525 tonluk gemi kapalı teklif usulü ile satılacak. İhale, 6 Ocak 2010 tarihinde saat 12.00'de

Satılma Sırası Mavi Marmara'da

"Mavi Marmara" gemisi satılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, “Mavi Marmara” isimli yolcu gemisini satmak üzere ihale açtı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının uhdesinde bulunan, 525 tonluk gemi kapalı teklif usulü ile satılacak. İhale, 6 Ocak 2010 tarihinde saat 12.00'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında gerçekleştirilecek. Muhammen bedeli 2 milyon 250 bin lira, iştirak teminatı 225 bin lira olarak belirlenen ihalede katılımcılardan 67 bin 500 lira tutarında geçici teminat bedeli alınacak.

Söz konusu ihalede hazırlanacak olan teklif mektupları, ihale günü saat 11.30'a kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına verilecek.

1989 yılında inşa edilen 525 tonluk, bin 80 kişi yolcu kapasiteli, günde 24 ton yakıt sarfiyatlı Mavi Marmara Yolcu Gemisinin derinliği 5.71 metre, eni 15,80 metre.

Mavi Marmara; Marmara içerisinde Marmara Adası, Avşa gibi iskelelere sefer yapmak üzere inşa edilmiş, daha sonra İDO'ya devredilmişti.


 
 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami  KAYAR
Sami KAYAR - 9 yıl Önce

sefere ilk çıkışında ve daha sonraki yıllarda çalıştığım bir gemiydi.avşa ve uludağ gemilerinden sonra İstanbul-avşa-marmara adası seferlerinde daha yüksek yolcu kapasitesi geniş açık güverteleri ve klimalı salonlarıyla denizyolculuğunu sevenlerin tercih ettiği bir gemiydi.denizyollarından emekli olduktan sonra çalışmama general cargo özel sektör gemilerinde devam etmekteyim.her boğaz geçişlerimde onu sarayburnu rıhtımında gördüğümde geçmiş anılarımı hatırlatıyor bana.inşallah satın alanlar yine marmara seferlerinde çalıştırır.pruvası herdaim neta olsun allah selamet versin.

Sedat  kaptan
Sedat kaptan - 9 yıl Önce

Arkadaslar uzulmeyin bu gemiyide alacak olan yabanci degildir anlayiniz.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176