SAT Dalgıçları Brövelerini Taktı

Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı'nda 2005 eğitim öğretim yılında Birinci Sınıf Dalgıç, SAS ve SAT Kursları'nı başarıyla bitiren subay ve astsubaylara bröveleri törenle verildi

SAT Dalgıçları Brövelerini Taktı

SAT DALGIÇLARI BRÖVELERİNİ TAKTI

Beykoz'daki Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı'nda 2004-2005 eğitim öğretim yılında Birinci Sınıf Dalgıç, Sualtı Savunma (SAS) ve Sualtı Taarruz (SAT) Özel İhtisas Kursları'nı başarıyla bitiren subay ve astsubaylara diploma ve bröveleri törenle verildi.

Törende konuşan Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Metin Ataç, 'Ekipteki bireyler, ahenk içinde tek bir beyin gibi hareket etmeye mecburdur. Bu, görevin başarısı için hayati öneme haizdir' dedi.

Daha sonra, dönem birincileri ve mezunlarına diploma ve bröveleri Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Metin Ataç ve diğer komutanlar tarafından verildi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Canberk Demirdelen
Canberk Demirdelen - 12 yıl Önce

SAT ve SAS lar gurur kaynağımız olup, özel birlik denilince aklımıza gelen yüreğimizin sesidirler adeta.. Fakat şu ayrımı lütfen yapalım. SAT ve SAS lar dalgıç değillerdir. Profesyonel Sualtı Adamları Yönetmeliği gereğince, emekli olduklarında aldıkları diplomaya istinaden gaz karışım balık adam yeterlilik brövesi almalarına ramen, onlar dalgıç değillerdir. Dalış onların amaçlarına ulaşmak için kullandıkları bir araç tır.Lütfen Dalgıç-Balıkadam konusunda doğru bilgilenin bilgilenin ve bilgilendirin.Teşekkürler..Canberk Demirdelen

Baş Dalgıç

TDİ A.Ş İstanbul Liman İşletmesi

SuAltı Ekibi

Canberk Demirdelen
Canberk Demirdelen - 12 yıl Önce

Bir kez yazdım, kaldırıldı. yine yazıyorum. ve bir yanlışı gidermek adına tekrarlıyorum..gurur kaynağımız olan sat ve sas lar dalgıç değillerdir. eğitimleri gereği dalışı amaca ulaşmak için araç olarak kullanmaktadırlar ve profesyone sualtı adamları yönetmeliği gereğince gazkarışım balık adam belgesi verilmektedir. fakat bu nasıl olur nasıl yapılmıştır bunu ilgililere sormalı.. eğitimleri satandart ın az ötesinde scuba (ve özellikle kapalı devre) dan ibarettir..lütfen doğru bilgilenin ve bilgilendirin..

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190