Sanmar, Norveç'e Römorkör Yapacak

Norveç'in açık deniz destek ve römorkörcülük firması Østensjø Rederi. Sanmar ile bir adet RAMparts 2800-E ASD sınıfı römorkör daha yaptırmak üzere sözleşme imzaladı.

Sanmar, Norveç'e Römorkör Yapacak

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre; Norveç'in açık deniz destek ve römorkörcülük firması Østensjø Rederi. Sanmar ile bir adet RAMparts 2800-E ASD sınıfı römorkör daha yaptırmak üzere sözleşme imzaladı.

Kanada'lı Robert Allan dizaynı olan römorkör, 28 metre uzunluğunda, 12,6 metre genişliğinde olacak. FiFi1 yangın söndürme sınıfında olacak olan römorkörün kanca gücü ise 80 ton olacak.

Sanmar, aynı firma için daha önce 2008 yılında da Vivax adlı römorkörü inşa etmişti.

Planlanan yeni römorkör 2012 yılı içerisinde teslim edilecek.

RAMparts sınıfı römorkörler kendini ispatlamış ASD (Azimuth Stern Drive) römorkörler olarak biliniyor.  Ramparts dizayn römorkörler ShipConstructor adlı 3 boyutlu modelleme yazılımı kullanılarak tamamiyle geliştirilmiş çelik parça kitleri halinde temin edilebiliyor.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRAH  AKSAKAL
EMRAH AKSAKAL - 7 yıl Önce

Kaliteden hiç ödün vermeden, cok başarılı ve güzel projeler yapan SANMAR ailesini tebrik ederim.

serkan güler
serkan güler - 7 yıl Önce

Bir SANMAR çalışanı olarak öncelikle tebrik eder ,başarılarının devamını dilerim...Bir TÜRK firması olan SANMAR Denizcilik Denizcilik deyince insanın aklına ilk olarak Norveç geliyor...Sanmar ve norveç diyorum gerisini düşünmenize gerek kalmıyor zaten...Başarılarının devamını diliyorum....

Erkan şentürk
Erkan şentürk - 2 ay Önce

12yıldır usta gemiciyim orduluyum erkan yağcı

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176