Şanlıurfa'da 35 Kaçak Yakalandı

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde yurda yasadışı yollardan giren 35 kaçak yakalandı. Jandarma tarafından bir minibüsün içinde yakalanan kaçakların 5 gündür aç oldukları öğrenildi.

Şanlıurfa'da 35 Kaçak Yakalandı

Şanlıurfa'da Kaçak Operasyonu

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Hilvan İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler yaptığı yol uygulaması sırasında yurda yasadışı yollardan giren kaçak olduğu bilgisini aldı. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, bir minibüsü ilçe girişinde durdurdu. İstanbul'a gitmek için 33 gündür yolda oldukları belirtilen kaçakların 5 gündür aç oldukları öğrenildi. 21'i Filistin, 14'ü Pakistan uyruklu kaçağın, İran'dan Van'a, buradan da Diyarbakır'a 63 FE 715 plakalı minibüsle geçerek Şanlıurfa üzerinden İstanbul'a gitmek istedikleri bildirildi.

Kaçaklar Hilvan Jandarma Bölük Komutanlığı'na götürüldü. Burada ifade vermek için bekleyen kaçaklara yemek verildi. 5 gündür yemek yiyemedikleri öğrenilen kaçakların, sadece hayatta kalabilmek için küçük hurma torbalarıyla karınlarını doyurduklarını söyledi. Bu arada 35 kaçağı Şanlıurfa'ya getiren Yaşar Abiş ile minibüsün sürücüsü Ömer Polat(42) gözaltına alındı.

sondakika.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176