Sammy Ofer Türkiye için şansdır

Galataport ihalesi ile Türkiye'nin gündemine oturan Sammy Ofer, Fenerbahçe Külübü eski Başkanı Ali Şen'in yakın dostu çıktı.

Sammy Ofer Türkiye için şansdır

Galataport projesi olarak bilinen Karaköy Limanı’nın yeniden yapım ve işletmesine ilişkin ihaleyi kazanan konsorsiyumdaki Royal Caribbean Cruises’in patronu olarak gündeme gelen ve meşhur gözlüklü fotoğrafı ile tanınan Sami Ofer, Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen’in de aile dostu çıktı. Hürriyet, Türk basınında sadece yandan meşhur gözlüklü fotoğrafı bulunan son günlerin tartışmalı ismi Sami Ofer’in yeni fotoğraflarına ulaştı.

EŞİYLE GELİR:

Sami Ofer’in 1999 yılında Göcek tatili sırasındaki fotoğraflarında, Ofer’in yanında Fenerbahçe Kulübü eski Başkanı Ali Şen’in de olduğu dikkati çekti. Ali Şen, Sami Ofer hakkında şunları söyledi: ‘Her yıl Bodrum’a, benim yanıma eşiyle birlikte gelirler. Sizin elinizde bulunan fotoğraftaki eski tekneleri. Teknenin ismi de eşinin adını taşıyan Avivva. Sami Bey benim yakın dostumdur. Halen kendisiyle yazları Bodrum’da görüşürüz. O fotoğrafta görülen tekneyi sattı. New Wave isimli yeni bir tekne aldı. Teknesini Bodrum Yalıkavak’taki marinaya bağlar. Dünyanın sayılı teknelerinden biridir.’

YATIRIMINI BEKLİYORDUM:

Sami Ofer’in dünyanın en büyük resim koleksiyonerlerinden biri olduğunu da hatırlatan Şen, Ofer’le New York’ta da zaman zaman görüştüklerini belirtti. Şen, Ofer’in yatırımları ile ilgili olarak da ‘Ben böyle bir yatırım yapacağını biliyordum. Bana her zaman ben Türkiye’yi çok seviyorum, günün birinde burada yatırımlar yapacağım yapacağım derdi’ diye konuştu.

TÜRKİYE İÇİN BİR ŞANS:

Ali Şen, ‘Sami Ofer’le birlikte yaptığınız işler var mı’ sorusuna da, ‘Tabii ki var ama ben bunları ortalıkta konuşmaktan pek hoşlanmıyorum. Şunu söyleyebilirim, dünyanın her tarafında yatırımı olan bir işadamı. Böyle bir işadamının Türkiye’ye gelip böyle büyük işlere girmesi Türkiye için bir şans’ yanıtını verdi.

4.4 MİLYAR DOLAR:

Dünya çapında mali güce sahip olan Sami Ofer, dünyanın ikinci büyük ‘cruise’ şirketi olan Royal Caribbean Cruises’ın patronu. Ofer, Galataport Projesi için Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nin (TDİ) düzenlediği yap-işlet-devret ihalesini KDV hariç 4.4 milyar dolar vererek kazanan konsorsiyumda yüzde 20 paya sahip bulunuyor. Konsorsiyumda Global Yatırım Holding, Limak İnşaat ve IC Holding de yer alıyor.

Kaynak:Rıza ÖZİŞ-Hürriyet

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190