Sahili Gemi Söküm Alanı Yaptılar

Gemii makinesi arızalanınca güzel bir sahilde karaya oturttular, sonra kurtarılamıyor diye sahili gemi sökümhanesine çevirdiler.

Sahili Gemi Söküm Alanı Yaptılar

Tekirdağ’da karaya oturan dev gemi kurtarılamayınca, sahipleri tarafından parçalanarak Demir Çelik fabrikasına satıldı.

Edinilen bilgiye göre, önceki hafta Balıkesir Bandırma Limanı’nda demirleyen ‘Hantallar’ isimli 50 metrelik kum kosteri gemisine, haciz memurları, haciz işlemi yapmak istedi. Bu esnada gemi haciz işlemi yapılmasın diye personeli tarafından kaçırıldı. Gece saatlerinde gemi, motorundaki arıza nedeniyle Tekirdağ‘ın Şarköy ilçesi Uçmakdere köyü açıklarında paraşütçülerin iniş alanında karaya oturdu. Gemi, personeli tarafından halatlarla ağaçlara bağlandı.


3 metre karaya çıkan gemi önce kurtarılmaya çalışıldı. Gemiyi kurtarmayı başaramayan ve kurtarma işleminin maliyetini hesaplayan gemi sahipleri, gemiyi parçalayarak Demir Çelik fabrikasına satmaya karar verdi. İşçiler gemiyi oksijen kaynakları ile parçalamaya başlarken, yarısı kesilen gemi deniz kenarında ilginç bir görüntü oluşturdu. Geminin tamamen parçalanmasının ardından kesilen kısımların kamyonlarla fabrikaya taşınacağı öğrenildi.

Gece gündüz gemiyi keserek parçalayan işçilerin çalışması esnasında ise denize pas ve yağların aktığı görüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vurkaçoğlu gibiyim
Vurkaçoğlu gibiyim - 5 yıl Önce

Bir iki gün içerisinde yapılacak iş değil bu, o yüzden yerel yönetimlerin hepsinin haberi vardır bu işten, burada yapılacak olan yaptırımların sadece bu rezilliği yapan firmaya değil yerel yönetimlere de kesilmesidir, ali babanın ciftliği olmuş ortam, yazıklar olsun.

Ali Eren
Ali Eren - 5 yıl Önce

Gerçekten çok güzel bir haber. Konuyla ilgili yetkili kurumlar uyuyor sanırım..

Kurdoğlu Muslihiddin Reis
Kurdoğlu Muslihiddin Reis - 5 yıl Önce

Bu gemi kurtarılmak istenirse kurtarılırdı. Sökerek sahilden temizleme işlemi ancak geminin başka türlü kurtarılma imkanı olmadığında yapılır. Örneğin, Fransa sahillerinde geçtiğimiz yıl sahile vuran bir Türk gemisi bu şekilde sökülerek çıkarılmıştı. Ancak bir proje yapılarak ve çevre kirliliğine karşı her türlü önlem alınarak yapılmıştı bu iş. Burada gemi kurtarılamaz gibi durmuyor. Eğer sökülecek idiyse de ilgili kurumların gözetiminde bir proje dahilinde yapılmalıydı. Burada sahil bir korsan gemi söküm alanı haline getirilmiş gibi görünmekte.

Ömer Faruk Gümüş
Ömer Faruk Gümüş - 5 yıl Önce

Deniz Canlıları bağlamında tam bir facia.Geminin söküm işlemi tamamlandığında bu yönde gerekli önlemler alınacaktır. Manzaranın resmi, "Burası Türkiye" söylemlerini haklı çıkarırcasına bir görevsizlik. Gemi sahibine gelince, gemiyi hacize oturtmak yerine karaya oturtmayı seçmesi kabul edilir bir gerekçe içermeyecektir. Evi yıkılmasın diye kendisini bombayla eve bağlayan yurdum insanı gibi.Aman HACİZLERE GELMEYESİN ne diyeyim

Kamil
Kamil - 5 yıl Önce

5 adet yorum daha varmış neden onlarıda yayınlanıyorsunuz ılginç olabilir bekliyoruz.....

Ersan
Ersan - 5 yıl Önce

Bu geminin son durumu hakkında bılgısı olan varmı

KATİNA
KATİNA - 5 yıl Önce

Hantallar gemısı ıle ılgılı yorumları çok merak ettik şu onaylanmayan yorumları bi açın görelim lütfen .

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190