Sağanak yağış Meriç nehrini taşırdı

Edirne'de, sağanak yağış ve Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açması nedeniyle Meriç Nehri taştı. Arda Nehri'nde ise öğleden sonra ciddi bir taşkın beklendiği bildirildi.

Sağanak yağış Meriç nehrini taşırdı

Edirne'de, sağanak yağış ve Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açması nedeniyle Meriç Nehri taştı. Arda Nehri'nde ise öğleden sonra ciddi bir taşkın beklendiği bildirildi. Taşkın nedeniyle bölgedeki Karaağaç semtinde ilköğretim okulları ve liseler 1 gün tatil edildi.

Edirne Valisi Nusret Miroğlu, nehir kenarındaki evlerin bodrumlarını su bastığını söyledi.

Bulgaristan'ın baraj kapaklarını açması ve sağanak yağışlar nedeniyle öğle saatlerinde, Arda Nehri'nde ciddi bir taşkın yaşanacağını ifade eden Miroğlu, şöyle konuştu:


"Bu nedenle Arda Nehri'nin kenarındaki Bosnaköy boşaltıldı, köydeki hayvanlar tahliye edildi. Taşkın özellikle ana güzergah olan Karaağaç semtindeki Lozan Caddesi'nin kapanmasına neden olacak. Öğrencilerin ulaşımlarının aksayacağı düşüncesiyle okullar 1 gün tatil edildi. Belediye hoparlöründen vatandaşlar nehir taşkınları konusunda uyarılarak gerekli önlemleri almaları istendi."

Taşkın nedeniyle tatil edilen okullar şöyle: Karaağaç semtindeki Mustafa Necati İlköğretim Okulu, Karaağaç Pansiyonlu İlköğretim Okulu ve Süleyman Demirel Fen Lisesi.

Öte yandan, tahliye edilen Bosnaköy'de mahsur kalan bir vatandaş İl Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri tarafından Zodyak botla kurtarıldığı öğrenildi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190