Ruslar Boztepe'yi Batırıp Söndürecek!

Interfax ajansı'nın haberine göre, Rusya acil durum bakanlığı yetkilisi Alexander Kazlikin, "şilep daha açığa çelikdikten sonra batırılacak" dedi.

Ruslar Boztepe'yi Batırıp Söndürecek!

Ruslar Boztepe'yi Batırarak Söndürecek!

Ankara, 3 ağustos (reuters) - bir rus yetkili, doğu karadeniz kıyısındaki sochi liman kentinin  açıklarında yanmakta olan bir türk şilebinin, çıkan yangını söndürmek mümkün olmadığı için daha açığa  çekilerek batırılacağını söyledi.

Interfax ajansı'nın haberine göre, Rusya acil durum bakanlığı yetkilisi Alexander Kazlikin, "şilep daha  açığa çelikdikten sonra batırılacak" dedi. 

Yetkili, mürettebatın  yerel kurtarma ekiplerinin yangının söndürülmesine yardım etme teklifinden  yeterince yararlanmadığını belirten yetkili, "bu tekne bir başka devletin mıntıkası sayılıyor. karar kaptana  aittir. ama yangını söndürmeleri mümkün değil çünkü yeterli olanakları yok" dedi.

Adının "boztepe" olduğu bildirilen şilepte bu sabah saatlerinde yangın çıktı; 2,491 dwt ağırlığındaki  şilebin trabzon'dan sochi'ye meyve, otomobil ve mermer taşıdığı bildiriliyor.

Kurtarma çalışmalarına Sochi limanından ve bakanlığa bağlı yangın söndürme tekneleri katılıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
abdullah yolgosterir
abdullah yolgosterir - 12 yıl Önce

cana birsey olmamis sevindiren tek sey. ancak batirilarak sondurme biraz uzuyor. gerci Allah bazen zahiren bir alir sonra sabri gore on da verir. buna da boyle inanmak gerekir.

mehmet  günay
mehmet günay - 12 yıl Önce

trbazon-sochi hattına çalışan 7 tane roro gemisi.bakımsız,çok eski personel eğitimisiz.SORVEY ler gemi kontrollerini gemicilik kriterlerine uygun şekilde kontrol edilmesi gerekir.çoğunun içinde sağlık koşulları müsait deil.bu şekilde şu ana kadar 4 tane gemi yandı v battı ALLAH KORUSUN can kaybı olmadı.yetkili kişiler bi an önce önlem almarı gerekir!!!

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176