‘’Rus Titanic’’ Yardım Bekliyor

Rus balıkçı teknesi Sparta, Antarktika kıyılarında buzlara saplanarak su almaya başladı. Antartika'da buzullara sıkışan Rus balıkçı teknesi yardım bekliyor.

‘’Rus Titanic’’ Yardım Bekliyor

‘’Rus Titanic’’ Yardım Bekliyor

Antartika'da buzullara sıkışan Rus balıkçı teknesi yardım bekliyor.

Rus balıkçı teknesi Sparta, Antarktika kıyılarında buzlara saplanarak su almaya başladı.Yerel saatle 03:00 sıralarında içerisinde 32 kişi bulunan Rus gemisinin verdiği acil durum sinyalini alan Norveç Denizcilik Kurtarma Ekipleri, başlattıkları arama çalışmalarında teknenin koordinatlarına ve izine ulaşamadı. Ancak Sparta ile temas kurmayı başaran bir gemi sayesinde tekne ile bağlantı sağlandı ve teknede 15 Rus, 16 Endonezya ve 1 Ukraynalı olmak üzere 32 kişinin bulunduğu öğrenildi.

Konu ile ilgili olarak Rusya Balıkçılık Dairesi Başkanlığı Halkla İlişkiler Merkezi Başkanı Aleksandr Savelyev tarafından da bir açıklama gelirken, Antarktika kıyılarında Sparta Rus balıkçı teknesinin açılan delikten dolayı su almaya başladığı, tüm çabalara rağmen geminin su almasının önlenemediği, mürettebatın bir kısmının kurtarıcı sallarla tekneyi terkettiği, kalan birkaç kişinin ise gemideki suyu boşaltarak kurtarmak için çaba sarf ettikleri bildirildi.

Ayrıca, Koordinasyon Merkezi’nden, Rus balıkçı teknesine ulaşmanın buzullar yüzünden birkaç günü alabileceği ve  olay yerine yakın bulunan Amerikan araştırmacıların Antarktika’daki uçağının sevk edileceği de belirtildi.

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176