Rus komutanlardan dostluk ziyareti

Rusya Federasyonu Perekop (Rfs-200) Öğrenci Gemisinin Komutanları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Ali Karaman'ı Ziyaret Etti.

Rus komutanlardan dostluk ziyareti

Rus komutanlardan dostluk ziyareti

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Rus denizcileri ağırladı. Rusya’nın Perekop (RFS-200) askeri öğrenci gemisinin komutanları; Baltık Filosu 2. Kurmay Başkanı Tuğamiral Andrey Yurçenko, Gemi Komutanı Deniz Albay Alexander Ignatyev ve Deniz Ateşesi Albay Boris Soldato, Başkan Vekili Yusuf Ali Karaman’ı ziyaret etti. Misafirler, İzmir’e hayran kaldıklarını dile getirdi. Karaman da iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi dileğinde bulundu. Karşılıklı hediyeler verildi.

Yusuf Ali Karaman, Rus gemisi için “Yolları açık olsun, barışla dolsun” temennisinde bulundu. Rus komutanlar da, tarihi önemini çok iyi bildikleri İzmir'e duydukları hayranlığı dile getirdi. Ziyaretin iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmesi dileğinde bulunan Yusuf Ali Karaman, konuklarına İzmir'in simgesi Saat Kulesi biblosu hediye ederken, Albay Ignatyev de Karaman'a Rus Donanması'nın simgesini ve Petersburg ile ilgili kitabı hediye etti.

 

Alıntı: Haberler.com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176