Rus Heyeti Kıyı Emniyeti'nde

Rusya Federasyonu ve Türkiye Hükümeti arasında yürütülen ikili denizcilik görüşmeleri çerçevesinde ülkemizde bulunan Rus heyeti, Kıyı Emniyetine ziyarette bulundu.

Rus Heyeti Kıyı Emniyeti'nde

RUS HEYETİ KIYI EMNİYETİ'NDE

Rusya Federasyonu ve Türkiye Hükümeti arasında yürütülen ikili denizcilik görüşmeleri çerçevesinde ülkemizde bulunan Rus heyeti Ankara'daki temaslarının ardından İstanbul'da toplantılarına devam etti.

İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi’ni ziyaret eden heyet, KEGKİ Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Salih Orakcı, TBGTH Dairesi Başkanı Kaptan B. Olcay Özgürce ve İstanbul GTH Merkezi Müdürü Kaptan Tuncay Çehreli tarafından karşılandı.

Görüşmeler sırasında Türk Boğazlarının jeolojik ve oşinografik özelliklerinin yanı sıra gemi geçiş istatistikleri, arızalar, kazalar ve boğazlarda yapılan tüzük ihlallerini içeren sunumu ilgiyle izlediler. Sunumda ayrıca Rus bayraklı gemilere ait istatistiksel bilgilerde Rus Heyetinin dikkatini çekti.

KEGKİ Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Salih Orakcı ayrıca Türk Boğazlarının önemi ile karşı karşıya bulunduğu risklere ve tehlikelere değindi. Daha sonra operasyon bölümünü de gezip, İstanbul Boğazı'nda verilen hizmeti yerinde inceleme fırsatı bulan heyet VTS sisteminin sahip olduğu teknolojiden etkilendiler.

Oldukça verimli ve olumlu bir ortamda gerçekleşen ziyaret anısına Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Salih Orakcı Rusya Federasyonu Heyet Başkanı Alexev Klyanıv'e, Başbakanlık Denizcilik Müsteşar Yardımcısı Dr. Kaptan B. Sıtkı Ustaoğlu ise Vyacheslav Ruksha’ya birer plaket sundular.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190