Rus bandıralı yatta yangın

Antalya Yat Limanı açığına demirleyen Rus bandıralı özel yatta, yangın çıktı. Sahil Güvenlik, liman işletmesi ve Deniz Polisi ekipleri yat çevresinde önlem aldı.

Rus bandıralı yatta yangın

Rus bandıralı yatta yangın

Dün Antalya'ya geldiği ve Yat Limanının 600 metre açığına demirlediği belirtilen Rus bandıralı GIANT1 adlı özel yatın köprü üstü denilen arka kısmında henüz belirlenemeyen nedenle bu sabah yangın çıktı. Yangın nedeniyle yoğun duman meydana gelirken, Sahil Güvenlik, liman işletmesi ve Deniz Polisi ekipleri yat çevresinde önlem aldı.

Yatta 26 mürettebatın bulunduğu öğrenilirken, mürettebat yangına kendilerinin müdahale edeceğini belirterek, liman işletmesi ekiplerinden yardım istemediler.

Yangın söndürme çalışmaları sürerken, yat kaptanının isteğiyle Antalya Büyükşehir Belediye itfaiyesinin 4 kişilik ekip de botla yata giderek, yangına müdahalede bulundu. Mürettebat ve itfaiye ekibi yatta bulunan malzemeleri kullanarak yangını söndürdüler.

Yangın nedeniyle ölen ya da yaralanan olmazken, mürettebat ve itfaiye ekibi, yatta soğutma çalışmasını sürdürüyor.

Antalya Denizcilik Bölge Müdürü Caner Arseven ve Antalya Liman Başkanı Ramazan Kaplan da inceleme yapmak üzere yatta bulunuyorlar.

Kaynak: İnternet Haber

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176