Rumlar sabrımızı zorlayacak

Rum yönetimi, Türkiye'nin limanlarının Rum gemilerince kullanılması yasağını delmek için önümüzdeki ay Limasol'dan Mersin'e bir Çin yük gemisi göndermeyi planlıyor.

Rumlar sabrımızı zorlayacak

Kıbrıs Rum yönetimi, Türkiye'nin limanlarının Rum gemilerince kullanılması yasağını delmek için önümüzdeki ay Limasol'dan Mersin'e bir Çin yük gemisi göndermeyi planlıyor.

Rum Liman İdaresi, Mersin başta olmak üzere Türk limanlarının özelleştirme programında olması nedeniyle bu seferin problem yaratmayacağı görüşünü savunuyor. 

Rum Limanlar Başkanı da, Rum televizyonuna yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ambargosunun engel teşkil etmeyeceğini çünkü Mersin limanı işletmesinin Singapur'lu bir şirkete özelleştirme ile kiralandığını ileri sürdü. Türkiye, sadece Rum bayraklı değil, Rum limanlarına uğrayan bütün gemilere de ambargo uyguluyor. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 10 ekimde yaptığı açıklamada Kuzey Kıbrıs'ın egemenlik haklarıyla ilgili kimsenin herhangi bir taviz beklememesi gerektiğini söylemişti.

Erdoğan, ''Kuzey Kıbrıs'a uygulanan tüm izolasyonları kaldırırsınız, ondan sonra da bizden o arzu ettiğiniz limanları, havaalanlarını alırsınız'' demişti.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190