Rekor denerken boğuluyordu

8 dakika 58 saniyelik "nefesini tutma dünya rekoru"nu kırmak için suya dalan sihirbaz, az kalsın canından oluyordu. İşte sihirbazın su içindeki ölüm kalım anlarının videosu.

Rekor denerken boğuluyordu

Video görüntüleri için tıklayınız

//video.haber7.com/47.wmv 

Akvaryumdan çıkmadan önce 7 dakika 8 saniye hiç nefes almadan kalmayı başaran Blaine, bununla birlikte 8 dakika 58 saniyelik ''nefesini tutma dünya rekoru''nu kıramadı. Blaine, kendisini suyun dibinde tutan 50 kilogramlık çelik zincirler, 9 asma kilit ve 4 çift kelepçeyi de çıkaramadı ve suyla dolu 2,5 metrelik akvaryumdan acilen çıkarılmak zorunda kaldı.

Blaine, Lincoln Center meydanında kendisini izleyen ve ''David, David'' çığlıkları atan binlerce kişiye hitaben de, ''Çok zor bir haftaydı'' dedi.


Gözyaşları içinde olan ve gözle görülür biçimde zayıf düşmüş çılgın sihirbaz, herkesin desteğinden çok etkilendiğini belirterek, ''New York'ta ve dünyada, herkesten gördüğüm destekten çok etkilendim. Hepinize teşekkürler, sizi seviyorum'' dedi. Antrenörü, dalgıçlar ve doktoru eşliğinde yere inen sihirbaz, daha sonra sağlık kontrolünden geçmek üzere ayrıldı.

33 yaşındaki Blaine, İngiltere'nin başkenti Londra'da, 2003 yılında tarihi Tower Bridge Köprüsünün yanıbaşında bir vince asılı cam kutunun içinde 44 gün boyunca yalnızca su içerek kalmayı başarmıştı.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190