Rahmi Koç Panama'da

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, ''Nazenin IV'' yelkenlisiyle çıktığı dünya turu kapsamında Panama'daki adalarda mola verdi.

Rahmi Koç Panama'da

RAHMİ KOÇ PANAMA'DA MOLA VERDİ

İstanbul'dan geçen yıl 19 Eylül'de denize açılan Koç'un yelkenlisi Nazenin IV'ün kaptanı Joseph Katalan ve doktoru Erhan Bulutcu, seyahate ilişkin gelişmelerin duyurulduğu  www.nazenin4.com  sitesinde, ziyaret edilen adalara ilişkin notlara yer verdi.

Katalan ve Bulutcu imzasıyla yayınlanan 8 Şubat tarihli seyir notları şöyle:
''6 Şubat günü Canal May Flower'da sallan, yuvarlan ilerleyerek San Blas'ın irili ufaklı onlarca adalarına geldik. Cayos Maqui grup adalarından Islas Hollandes adalarına demirledik.
San Blas tertemiz denizi, koruma altındaki adaları, palmiye ağaçları, resifleri, balık ve böcekleri ile diğer bölgelere oranla çok bakir bir bölge. Her türlü mavi renkteki sularda yunuslar ile yüzüp, dalgaların uğultusu ile karışan kuş seslerini palmiyelerin altında duyabiliyorsunuz.
Bulunduğumuz adada palmiye ağaçlarından yapılmış 7 kulübede yaşayan ada sakinleri ile tanıştık. Üç aileden oluşan ada halkı bizi sıcakça karşıladı. Onlar da turizme uymuşlar. Turist gelince yerel giysilerini giyiyorlar. El işlerini tanıttılar. Bizden su ve ilaç aldılar.

7 Şubat günü Isla Porvenir'e geldik. Üç adadan birinde küçük bir havaalanı var. Bu küçük piste Panama'dan gelen uçakların inişine biz de şaşırdık. Yandaki halkın yaşadığı adayı ziyaret ettik. Buradaki görüntüler, ancak yaşamakla anlaşılır. 8 Şubat günü gerçekten iyi sallanarak, Panama Kanalı girişine geldik.''

Kaynak: www.nazenin4.com

KaptanHaber.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
sezer   aydın
sezer aydın - 14 yıl Önce

tum servetini ve birikimini turk bayragı altında yapmıs olan sayın koc dunya turunda

neden ingiliz bayragını tercih

etti acaba?

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190