Rahmi Koç Miami'de tersane aldı

Miami nehri kıyısında bulunan Merrill Stevens tersanesinde Johnny Depp, Ivana Trump gibi ünlü isimlerin yatları tamir ediliyor.

Rahmi Koç Miami'de tersane aldı

Rahmi Koç Miami'de tersane aldı

İş adamı Rahmi Koç, ABD’nin Miami kentinde ünlülerin kullandığı dev tersaneyi satın aldı.

 Miami nehri kıyısında bulunan Merrill Stevens tersanesinde Johnny Depp, Ivana Trump gibi ünlü isimlerin yatları tamir ediliyor. 75 metreye kadar uzunluktaki yatların tamir ve bakımının yapıldığı tesisin satış fiyatı açıklanmadı. Fakat şirketin küçük ortağı Spencer Boat Company, gayrimenkul kısmının 7.7 milyon dolara alındığını açıkladı. Daha önce birkaç kez el değiştiren tersanenin Koç ve Amerikalı ortaklarına satışı Kasım ayının son günlerinde tamamlandı. Koç'un tersanede bir değişiklik yapmayı düşünmediği ve tesisin işletmesinin şu anki işletmeci John Spencer tarafından devam ettirileceği belirtildi.

MİAMİ'YE İLK YATIRIMI DEĞİL

Koç grubu, 2012 yılında da bir yatırımcı grubuyla beraber, Miami'deki ünlü Surf Club'a (Sörf Kulübü) ortak olmuştu. Grup, Miami plajının en gözde tarihi otellerinden olan Surf Club'ı 116 milyon dolara satın almıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
naib naiboğlu
naib naiboğlu - 5 yıl Önce

rmk daki yat bölümünü kapatan koç, hükümetle arasını düzeltmezse askeri projeden süresiz azledilecek gibi gözüküyor. türkiyedeki askeri proje ve yat başarılarından küstürülmüş şekilde uzaklaşan grup miami deki kıytırık atelyeden ne bekliyor doğrusu merak ettim.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176