PSC Rehberi Yayınlandı

Türk Bayraklı Gemilerin Emniyet Standartlarının artırılması ve Yurtdışında Liman Devleti Denetimlerinde tutulmalarının azaltılması için PSC Rehberi yayınlandı

PSC Rehberi Yayınlandı

Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü, Gemi Denetim Dairesi Başkanlığı tarafından, Türk Bayraklı Gemilerin Emniyet Standartlarının artırılması ve Yurtdışında Liman Devleti Denetimlerinde tutulmalarının azaltılması için PSC Rehberi yayınlanmıştır.

Bu rehber, filosunda Türk Bayraklı Gemi bulunan İşletici Firmalar ve bu gemilerde çalışan personelin daha önceki denetimlerde karşılaştıkları eksiklikler göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Bu rehberin amacı; gemilerin her zaman denetimlere hazır olması, gemi ve işletmelerde emniyet kültürün geliştirilmesi, gemilerin uluslararası prestijinin artırılması ve ticaret yönünden avantaj sağlamasıdır. Ayrıca, gemilerin yurtdışı limanlarındaki denetimlerde beklemelerinin azaltılması hedeflenmektedir.

Rehberi aşağıdaki adresten indirebilir/görüntüleyebilirsiniz:

//www.denizcilik.gov.tr/dm/dosyalar/PSC%20REHBER%c4%b0-%2024.01.2013.pdf

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müh.Kaptan Refik Akdoğan
Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

Çok güzel ve yararlı bir yayın olacak, henüz görmedim. Bu konuda yıllardan beri yazdıklarımdan cesaret alarak Sayın Şevli'den bana bir tane göndermesini rica ediyorum. Merak ediyorum nasıl bir kitap oldu acaba, her öğrenciye bir tane verilmeli ya da indirilmek üzere
down load edilmedilidir Allah selamet versin

Kpt.Harun AKBAŞ
Kpt.Harun AKBAŞ - 6 yıl Önce

Güzel bir çalışma olmuş, emeği geçen herkese çok teşekkürler.
Psc kontrollerinde fayda sağlayacağını düşünüyorum.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190