Provokasyon geri tepiyor

Fiktif haber uretim merkezi sitenin haberine Besiktas Denizcilikten tokat gibi cevap geldi. Yalan haberciliğin boyutları Sülün Osman'ı pes ettirecek cinsten.

Provokasyon geri tepiyor

Fiktif haber uretim merkezi sitenin haberine Besiktas Denizcilikten tokat gibi cevap 

Besiktas Denizcilik Grubu adina aciklama yapan Sn.Yavuz Kalkavan gemilerinin Izmit Korfezine yillardir sefer yaptigini, konusunda yillarin deneyimine sahip kilavuz kaptanlar tarafindan sorunsuz hizmet verildigini, kaptan Sedat Sadikoglu'nun Besiktas Denizcilik'in bilgisi ve onayi disinda yaptigi aciklamanin Kurum gorusu olmadigini ve yillardir aldiklari kilavuzluk hizmetlerinden memnuniyetini bildirdi.

Deniz Gazetesi www.denizgazetesi.com.tr

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selçuk  ONUR
Selçuk ONUR - 12 yıl Önce

internet sitenizde yer alan bu haber ucu dolaylı olarak gazeteme dokunmaktadır. “Fiktif haber uretim merkezi sitenin haberine Besiktas Denizcilikten tokat gibi cevap” başlığıyla yayınlanan haber, site editörünce kastedilen denizhaber.com.tr’ye değil, DÜNYA Gazetesi Perşembe Rotası’na aittir ve 06/09/2007 tarihinde 2-3. sayfalarda yayınlanmıştır. Gazetenin denizcilik editörü Murat Erdoğan’ın hazırladığı haber dosyasında birebir kişilerle görüşülmüş ve objektif olarak aktarılmıştır. Dolayısıyla haberde sözü edilen isnatlar da, tamamen kişilerin şahsi görüşleridir.

“Tokat gibi cevap” sözcüğüyle de saygın bir basın kuruluşu hedef alınmıştır. Perşembe Rotası, kişisel çekişmelerden uzak ve yalnızca objektif haber vermekle ilgilenir.

huzun
huzun - 12 yıl Önce

Dünya gazetesinin eki olan persembe rotasında kaptan Sedat Sadikoglu'nun yaptığı acıklamalar tabii ki kaptanın şahsi görüşleridir.Ve gercekte böyle bir hizmetin iyi veya kötü verilmesi,sorunlu yada sorunsuz olmasının takdiri de o hizmeti alan gemi kaptanından başkasında değildir.

Dolayısıyla kaptan Sedat Sadıkoğlu'nun bahsedilen konudaki acıklamaları,çalıstıgı sirketin yapmıs oldugu acıklamalardan daha dogru ve gercekcidir.

Söyleşinin tamamını okursanız, konu direk izmit körfezindeki pilotlarla ve onların verdiği hizmetle ilgili degildir.Bu söyleşideki genel konu yeni kaptanların tecrubesi üzerinedir.

Söyleşide sektörde yeni kaptanlardan dolayı yaşanan sıkıntıların nedenlerini anlatan kaptan Sedat Sadıkoğlu ayrıca izmit körfezinde bir pilot ile arasında gecen bir olayıda gazeteciye aksettirmiştir.

DenizHaber Editör
DenizHaber Editör - 12 yıl Önce

Sayın Onur;

Sizin haberiniz altyapı olarak kullanılarak malum tetikçi sitede önce "KÖRFEZDEKİ PİLOTLAR TEHLİKE SAÇIYOR" manşetiyle verilmiş, daha sonra da bu manşet "KÖRFEZDEKİ PİLOTLAR SOS VERİYOR" şeklinde değiştirilmiştir.

Gemi kaptanının kişisel görüşleri, belki bir kılavuz kaptan hakkındaki kişisel izlenimi genele yayılarak bütün Körfez'deki değerli kılavuz kaptanlar töhmet altında bırakılmıştır. Sizin haberinizde bu yoktu.

Dolayısıyla sizin haberiniz kötü niyetli bir kişi tarafından kendi kirli amaçlarına alet edilerek bir meslek grubunu karalamak amacıyla kullanılmıştır.

Sizin gibi tecrübeli bir gazetecinin bu nüansların farkına vararak gerekli adımları atacağına ve kirliliğin yayılmasından yana değil temizliğin egemen olmasından yana yer tutacağına güvenimiz tamdır.

O nedenle hakkınızı haberinizi kötüye kullarak oradaki sübjektif değerlendirmeyi geneli karalamak adına tahrif eden yalan haberciler karşısında aramanız gerekir. Çünkü tepki size değildi.

Saygılarımızla.

DenizHaber.Com

editor@denizhaber.com

musa rami
musa rami - 12 yıl Önce

kendi bilgisizlik ve beceriksizliklerini değerli klavuz kaptanların üzerine yıkmaya çalışanlara gerekli cevap verilmiştir sanırım.Beşiktaş Denizcilikte görevini icre eden sevgili kaptanıda talihsiz açıklamasından dolayı kınıyorum.

saygılarımla

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği
Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği - 12 yıl ÖnceSon günlerde bazı internet sitelerinde kılavuzluk hizmetleri ve kılavuz kaptanlık mesleği ile ilgili haberler çıkmaktadır.

Özellikle 4 EYLÜL 2007 Tarihinde Yelkenkaya yakınlarında meydana gelen ve Turgut Kocabaş adlı gemin in batması ve bir denizcimizin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan müessif kazanın daha adli soruşturması devam ederken, bazı haber siteleri soruşturmayı da etkilemek amaçlı olduğu anlaşılan suç ve suçlu ilanına girişmişlerdir.

Kaza, üzücü bir hadisedir. Ancak denizde kazaları sıfırlayacak bir yöntem de bulunmuş değildir. Yakın zamanda meydana gelen deniz kazaları herkesin hatırındadır. Yarın da kazalar olacaktır. Kazalardan sonra gerekli araştırma ve incelemeyi yapacak ve suç ya da ihmal varsa bulup cezalandıracak sistemler ülkemizde mevcuttur. Bu prosedür devam etmekte iken suç ve suçlu isnat edilmesinin meslek adamlarını ve kurumları haksız yere töhmet altında bırakacağını ve sistemi yozlaştırmaya çalışmanın ne hiç kimseye, ne de ülkemize yarar sağlamayacağını belirtmek isteriz.

Öte yandan; Çanakkale Boğazında 3 Mart 2005 Tarihinde meydana gelen MSC Roberta-Aegean Wind kazasında Aegean Wind gemisini Çanakkale Boğazı geçişinde kılavuzlayan Kılavuz Kaptan üyemiz İsmail Günebakan ile ilgili de gerçek dışı haber yine bir internet sitesinde yer almıştır.

Kaptan İsmail Günebakan hakkında 8 yıl hapis cezasına hükmolunduğu şeklindeki haber tamamiyle asılsız ve gerçek dışıdır. Bahse konu davaya ilişkin kesinleşmiş bir karar bulunmamakta, yargılama süreci devam etmektedir.

Dolayısıyla bu kazadaki hukuksal süreç tamamlanmamıştır. Bu haberde Değerli Üyemiz İsmail Günebakan’ın henüz hukuken açıklık kazanmamış bir kusur isnat edilmek suretiyle mesleki ve kişilik haklarına tecavüzde bulunulmuştur. Esefle kınıyoruz.

Camiamız ve üyelerimiz hakkında yapılan asılsız haberlerle ilgili olarak derneğimizin yasal haklarını saklı tuttuğunu belirtiriz.

Kılavuzluk hizmetleri, ülkemiz denizlerinin ve limanlarının korunması açısından önemli deniz güvenliği hizmetleridir. Derneğimiz kılavuzluk ile ilgili mesleki konularda her zaman görüşmeye açık ve bilgi vermeye hazır olmasına rağmen Derneğimizin asgari habercilik etiği adına görüşü bile sorulmadan, tek taraflı yapılan bu gibi yayınların ülkemizin denizciliğine ve ülkemize yarar getirmeyeceği ortadadır.Kamuoyunun takdirine sunarız.

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği

Yönetim Kurulu

seda toplan
seda toplan - 12 yıl Önce

röportajın tamamı okunuduğunda syn sadıkoğlu dışında da kaptanların yorumları var ve genelde iyi kötü bir değerlendirme yapmışlar. site aynı röportajı baz alıp kafasına göre yayınladığı için ihale sadıkoğluna kalmış gibi görünüyor:) geçmiş olsun

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176