Pegasus Windsurf Ligi Datça'da Başlıyor

Pegasus Hava Yolları ve Türkiye Yelken Federasyonu iş birliği ile dünyada ve Türkiye’de geçen yıl ilki gerçekleştirilen Pegasus Windsurf Ligi 2012 yılında Datça’da Başlıyor…

Pegasus Windsurf Ligi Datça'da Başlıyor

Türkiye Yelken Federasyonu ve Pegasus Hava Yolları iş birliği ile geçtiğimiz yıl kurulan Pegasus Windsurf Ligi, 2012 yazında da kıyasıya bir rekabete sahne olacak.

13-15 Temmuz tarihleri arasında Datça Belediyesi desteği ile Sörf Tatil Köyü’nde gerçekleştirilecek Pegasus Windsurf Ligi 1. Ayak yarışlarına Türkiye’nin en başarılı 77’si erkek , 19’u kadın olmak üzere toplam  96 slalom windsurfçüsü katılacak.  İzmir, Adana, İstanbul, Muğla, Zonguldak, Tekirdağ, Trabzon ve Çanakkale olmak üzere 8 il ve 18 farklı kulubün temsil edileceği Lig’de Erkek, Kadın, Genç Erkek, Genç Bayan ve Master Erkek  sınıflarında Türkiye Şampiyonları belirlenecek.

Pegasus Windsurf Ligi Datça yarışları, 13 Temmuz  Cuma günü saat 13:00 de Surf Tatil Köyü Kızlanaltı Gebekum Mevkii’nde start alacak.   14-15  Temmuz  tarihlerinde saat 10:30’dan itibaren başlayacak yarışlarda gün içerisinde maksimum 3 yarış serisi gerçekleştirilecek.

Bu yıl 3 ayaktan oluşacak Pegasus Windsurf Ligi yarışları, 13 - 15 Temmuz’da Datça’da gerçekleştikten sonra  27 – 29  Temmuz’da Ayvalık’ta devam edecek ve 12 Ağustos’ta İstanbul’da Türkiye Şampiyonları yaratarak sona erecek.

2011 yılında Pegasus Windsurf Ligi Kadınlar Türkiye şampiyonu Fenerbahçe Yelken Spor Kulübü Yelken Şubesi Sporcusu Çağla Kubat, Pegasus Windsurf Ligi Genç Bayanlar Türkiye şampiyonu Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü’nden Dilara Uralp, Pegasus Windsurf Ligi Erkekler Türkiye şampiyonu Çeşme Yelken Kulübü Sporcusu Bora Kozanoğlu, Pegasus Windsurf Ligi Genç Erkekler Türkiye şampiyonu Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Can Göv, Pegasus Windsurf Ligi Master Erkek Türkiye şampiyonu Fenerbahçe Spor Kulübü Yelken Şubesi’nden Ertuğrul İçingir oldu.

Pegasus Windsurf Lig 2012 Takvimi;

13 – 15 Temmuz  Datça/Muğla   

27-29 Temmuz   Ayvalık/Balıkesir                                                                                                                                  

10-12 Ağustos  Büyükçekmece /İstanbul 

 

 

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176