Patlama Tehlikesi Var!

Yenikapı açıklarında batan dd-1 adlı gemiden denize düşen LPG yüklü 7 adet tanker tehlike yarattı. Kamyonlar su yüzeyinde yüzüyor. Patlama tehlikesi var.

Patlama Tehlikesi Var!
Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı Deniz Ulaştırması Genel Müdürlüğü Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Zeytinburnu'nun 2 mil açığında, Kartal-Zeytinburnu seferini yapmakta olan 335 grostonluk DD-1 adlı ro-ro gemisinin kapaklarından su alması sonucunda saat 22.05'te batmaya başladığı belirtildi.

Açıklamada, olay yerine giden Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri (KEGKİ) Genel Müdürlüğü'ne ait 6 no'lu bot tarafından 8 kazazedenin kurtarılarak, Harem Deniz Polisi'ne teslim edildiği kaydedildi.

Geminin su almaya devam ederek, Zeytinburnu'nun 2 mil açığında battığı, gemide bulunan 7 adet dolu LPG kamyonunun ise su üzerinde sürüklendiği ve tehlike arz ettiği bildirilen açıklamada, KEGKİ Genel Müdürlüğü, İstanbul Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Liman Başkanlığı'nın olaya müdahil olduğu belirtildi.

Açıklamada, söz konusu LPG kamyonları için Kıyı Emniyeti'ne ait 6, 8 ve 10 no'lu botlar ile Söndüren-5 römorkörünün olay yerinde hazır bulunduğu kaydedildi.

Gelişmeleri duyurmaya devam edeceğiz.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190