Özyeğin, 255 milyon dolarlık Kumportta

FİNA Holding aracılığıyla finans dışı sektörlerdeki şirketlere destek olan Hüsnü Özyeğin, Turkon ile limancılığa adını attı.

Özyeğin, 255 milyon dolarlık Kumportta

Özyeğin, 255 milyon dolarlık Kumportta

FİNA Holding aracılığıyla finans dışı sektörlerdeki şirketlere destek olan Hüsnü Özyeğin, Turkon ile limancılığa adını attı. Fina, Türkiye'nin en büyük limanı olan Altaş Ambarlıdaki 7 terminalden biri olan Kumport'ta Yönetim Kurulu Başkanlığını Metin Kalkavan'ın yaptığı Turkon Holding ile ortak oldu.

Göçek Marina (Port Göcek), Swiss-In ve Sedef Tersanesi'ni de bünyesinde bulunduran Turkon Hokling ile birlikte Kumport'a 255 milyon dolu ödeyecek olan Ozyeğin. şirketi eşit ortaklık ve şartlarda yönetecek. Satın alma işlenilen üç ayda tamamlanan Kumport'ta Fina ve Turkon'un finansal ve stratejik danışmanlı­ğını 3 Seas Capital Partners, hukuki danışmanlığını ise Esin İşmen Hukuk Bürosu üstlendi.

Kumport'ıın yer aklığı Altaş Ambarlı Limanının Başkanı Altan Köseoğlu, bu ortaklığın limana büyük bir hareket ve yatırım getireceğini söyledi. Altaş Ambarlıdaki 7 terminalden biri olan Kumport, Marmara ve Trakya Bölgelerine ulaşım yollarına yakınlığı acısından oklukça avantajlı konumda bulunuyor.

Kaynak: Hürriyet

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat erdoğan
murat erdoğan - 12 yıl Önce

Hürriyet gazetesi de gündemi oldukça yakından takip ediyomuş. birde sanırım fiba yerine fina yazılmış. birde hokling var tabiiii...selamlar...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176