"Orhan Bey" Lübnan’da Hizmet Verecek

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Tuzla'da törenle denize indirilen Orhan Bey'in gemisinin Lübnan'da hizmet vereceğini söyledi.

Bakan Yıldız: Orhan Bey gemisi Lübnan’da hizmet verecek

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Tuzla'da törenle denize indirilen Orhan Bey'in gemisinin Lübnan'da hizmet vereceğini söyledi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Karadeniz Powership Orhan Bey Gemisi'nin denize indirme törenine katıldı.

Yıldız, törenin ardından gemiyi gezdi. Beraberindekilerle gemiyi dolaşan Bakan Yıldız, gazetecilere açıklama yaptı.

Denize indirilen geminin özelliklerinden bahseden Yıldız,

"Bugün burada Türkiye'nin gerek tersanecilikle alakalı gerekse enerji sektörü ile ilgili dönüm noktalarından birini yaşadığımız ve sevindiğimiz bir törene hep beraber şahitlik yaptık. Yüzer santrallerimiz dünyanın dört bir yanında ihtiyaç olan mevkilerde bunları kurup işletebiliyorlar.

İnşallah bu gemi Lübnan'da hizmet verecek. Lübnan'daki kardeşlerimize oradaki komşu ülkemize bu hizmeti vermiş olacaklar. Daha önce burada yaptığımız törende Irak'a ve Pakistan'a da giden gemilerimiz olmuştu.

Onlar hizmetlerine devam ediyorlar. Tabiî ki bu kadar büyük işlerde problemler olmaz değil, önemli olan bu problemleri aşmaktır. İnşallah biz de Karadeniz Holding'in yanındayız. Problemlerinin aşılmasında her zaman kendilerine destek olacağız. Ben kendilerini tebrik ediyorum. Çalışan herkesin ellerine sağlık." ifadelerini kullandı.

Yıldız, Barzani'nin Türkiye ziyaretine ilişkin soruya da "Bölge ile alakalı Suriye ve Irak ile alakalı bir kısım konular gündeme gelecek. Enerji bunların ayrılmaz bir parçası. Gündeme geldiğinde görüşlerimizi paylaşacağız." cevabını verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan - 6 yıl Önce

Bu santral bir gemi üzerinde elektrik sağlayacak yüzer bir santral olduğundan, nerede duracaksa çok iyi korunması gerekiyor. Çünkü bordasında deniz altında sabotajla açılacak bir yaradan geminin su almasına ve elektrik sağlayan makineler içeri giren deniz suyundan etkileneceğinden makineler üretim yapamaz hale gelebilir. Su geçmez bölmeler olsa bile açılacak değişik yaralardan "Pover ship" önemli derecede üretim düşebilir ve belki de hiç üretim yapamayabilir. O yerler böyle olaylara çok elverişli olduğundan bu gemiyi dışarıdan çok iyi korumak lazımdır. Deniz tehlikelerine ilaveten böyle durumları karşılamk için kuşkusuz yüzer santrlın sigortası yapılmıştır ve gemi böyle kayıplara karşı Lübnan Hükümeti tarafından garanti alınmıştır diye düşünüyorum. Allah selmet versin. www.refikakdogan.com

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176