Ömer-N de Kayıplar Bulunamıyor

İskele tarafına yatık durumda bulunan gemiye sualtı robotu ile araştırma yapıldığı ancak kayıp 4 denizcinin gemi içerisinde izine rastlanamadığı bilgisi alındı.

Ömer-N de Kayıplar Bulunamıyor

Ömer-N de Kayıplar Bulunamıyor

Geminin kurtarılması işini alan Svitzer firması çalışmalara başladı. Öncelikle geminin içerisinde bunker tanklarında mevcut bulunan yakıt ve yağlama yağını çıkarmak isteyen şirket, bu maksatla geminin içerisine dalış yaptı. Dalgıçlar alabora olmuş geminin bunker tanklarına tahliye hortumları bağlamayı başardılar.

Sualtı robotu gemiyi aradı

Yaşam mahalli  deniz seviyesinin altında kalacak şekilde iskele tarafına yatık durumda bulunan gemiye sualtı robotu ile araştırma yapıldığı ancak kayıp 4 denizcinin gemi içerisinde izine rastlanamadığı bilgisi alındı.

24 Ton yakıt Tahliye edildi

Danimarka Kraliyet Donanması Harekat Merkezi (Sovaernets Operative Kommando, SOK) kaynaklarından elde edilen bilgilere göre gemiden 24 ton yakıt tahliye edildi.

Ayrıca gemiden 21 ton da çamurla karışık yakıt çıkarıldı.

Geminin düzeltilesi ve yüzeye çıkarılması  işlemine gemideki bütün yakıtın çıkarılmasından sonra başlanacağı öğrenildi.

DenizHaber.Com/Özel

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül KIRATLI
Ayşegül KIRATLI - 11 yıl Önce

Bence bu konu ile ilgili ciddi adımlar atılmalı bu kayıp insanlarımızın akibeti hakkında aileleri bilgilenmek istiyorlar

Artık insanların aklına kayıpların kaçırılmış olabilecekleri gibi bir çok kötü düşünceler gelmekte, çünkü bu kişilerin dirisi olmadığı gibi ortada bir cesette yok sizce bu normal mi?

KENAN AYGÜZEL
KENAN AYGÜZEL - 11 yıl Önce

SADECE ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM..ÇALIŞMALARINIZIN ACİLİYETİNİ VE DEVAMINI DİLİYORUM.SAYGILARIMLA,05369422951

ENİŞTESİ MUH.KENAN AYGÜZEL

mert karabıçak
mert karabıçak - 11 yıl Önce

gerçekten söze nasıl başlanması gerekir bilmiyorum çünkü bu olay sözlerle ifade edilemez ben o gemi batmadan önce tersanedeyken o gemiye çıktım gerçekten çokz üzüldüm allah ölenlerin ailelerine sabır diliyor ve ömer n gemisindeki mürettabatın cennetde birbirleriyle buluşmasını diliyorum

caner özcan
caner özcan - 11 yıl Önce

bizde bir an önce kayıp arkadaşlarımıza ölü yada diri ulasulsınsın istiyoruz....kayıp yada allahın rahmetine kavuşan kardeşlerimize allahtantan rahmet ailelerinede sabır diliyoruz....

naim bayrak
naim bayrak - 11 yıl Önce

Ömer-N adlı gemide ölenlere allahtan rahmet ailelelerine başsağlığı diliyorum.kaybolanlara da inşallah bulunmaları dileklerimi belirtiyorum.Ayrıca 26 nisan 2006 tarihinde yalova çınarcık açıklarında batan hacı ibrahim adlı kuru yük gemisinde kaybolan biricik kardeşim çarkçıbaşı cafer bayrak ve 4 arkadaşı kayıptır.Halen kendilerinden haber alamadık.Allah kimseye böyle bir acı göstermesin.Ömer-N adlı gemi içinde kalan varmı yokmu diye bakılmış gemi içinde kalan olmadığı anlaşılmış ancak biz hacı ibrahim gemisine baktıramadık.Bizim kayıbımız halen bulunamamış ve içimiz halen yanmakta ve halen acaba bir yerden çıkıp gelirmi diye de beklenti içindeyiz.

yunus güler
yunus güler - 11 yıl Önce

ölen arkadaşlara allah tan rahet

kederli aileleline başsaglıgı dılerim

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190