Ömer Canazlar tedavi görüyor

Ege Denizi'nde Yunan tankeri A. Artemis ile çatışarak batan, M/V Han isimli gemiden atlayarak kurtulan Ömer Canazlar'ın tedavisi, Yunanistan'da devam ettiği öğrenildi.

Ömer Canazlar tedavi görüyor

Ege'de kurtarılan denizci Yunanistan'da tedavi ediliyor

Ege Denizi'nde dün batan kargo gemisinden atlayarak kurtulan Ömer Canazlar'ın tedavisinin Yunanistan'da devam ettiği bildirildi.


Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde yaşayan Ömer Canazlar'ın (27) ailesi, dün gece Yunanistan'ın Ankara Büyükelçiliği'nden arandıklarını ve çocuklarının ülkelerinde hastanede müşahede altında tutulduğunu söylediklerini ifade ettiler. Aile, çocuklarının sağ olmasından dolayı büyük sevinç yaşadıklarını kaydettiler.

Baba İbrahim Canazlar, gece telefonla görüştüğü oğlunun kazanın bir anda olduğunu anlattığını belirtti. Oğlunun ve yanındaki arkadaşlarının kaza sırasında gemiden atlayarak kurtulduklarını söyleyen İbrahim Canazlar, çocuğunun yaklaşık bir saat boyunca denizde dalgalarla mücadele ettikten sonra Yunanistanlı yetkililerin yardımıyla kurtarıldığını kaydetti. Oğlunun şu anda Yunanistan'da bir hastanede müşahede altında tutulduğunu ve sağlığında önemli bir sorun olmadığını belirten İbrahim Canazlar, “Oğlumun öyle bir kazadan sağ olarak kurtulması bizleri çok mutlu etti. En kısa sürede oğluma kavuşmayı ümit ediyorum” diye konuştu.

Dün saat 15.30'da 37 derece 10 dakika kuzey-23 derece 49 dakika doğu mevkiinde Panama bayraklı M/V Han isimli gemiyle Yunan bayraklı M/T Alios Artemis adlı gemi ile çarpışmış, kaza sonrası Panama bayraklı gemi batmıştı. M/V Han gemisinde tamamı Türk olan 13 personelden 7'si sağ olarak kurtulmuş, 1 personel ölü olarak bulunmuş, 5 personelin ise kaybolduğu açıklanmıştı.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176