Ölü Yunus Balığı Karaya Vurdu

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde 2 metre uzunluğunda yetişkin bir yunus balığı karaya vurdu.

Ölü Yunus Balığı Karaya Vurdu

Çiftlikköy'de Ölü Yunus Balığı Karaya Vurdu

Çiftlikköy'ün Siteler Mahallesi'ne bağlı Öğretmenler Sitesi mevkiinde bir ölü yunus balığı bugün sabah karaya vurmuş bir şekilde bulundu. Çevrede yaşayan vatandaşların ölü halde bir yunus balığının karaya vurduğunu haber vermesi üzerine Çiftlikköy Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri olay yerine geldi. Ölü yunus balığını inceleyen İlçe Tarım Müdürlüğü uzmanları, boyu iki metreyi, ağırlığı da 200 kilogramı geçen balığın ölüm sebebinin bilinmediğini belirtti.

Yetkililer, "Marmara Denizi'nde yunusa rastlanması çok sık görülen bir durum. Üzerinde birkaç yara izi var. Bunun nedeni balıkçı ağlarına takılmış olması olabilir. Sürü halinde saldıran bazı küçük balık türlerinin saldırısına uğrama ihtimali de var. Ölüm nedeni hakkında tam kesin bilgi veremeyiz. Ancak ölümünün yeni gerçekleşmediğini söyleyebiliriz" dediler.

Çiftlikköy Belediyesi ekipleri tarafından sahilden alınan yunus balığı toprağa gömüldü. (CHA)

haberler.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
yavuz halıcı
yavuz halıcı - 11 yıl Önce

Aslında ilk başta kızmıştım, bir tane yunus karaya vurduğu için haber yapılır mı, diye. Ama sonra düşündüm ki biz bu balıkları seviyoruz. Ve çok sıkta karşılaşmıyoruz bireyler olarak. Bu yüzden onların tekinin bile ölmesi karaya vurması bizde haber niteliği taşıyabiliyor. Umarım bu ölümler toplu değildir..

Tülin K
Tülin K - 10 yıl Önce

14-06-09 / Pazar günü Bursa / Karacabey boğazına yüzmeye gittik.Gittiğimizde boyu yaklaşık 2 metre olan bir yunus balığı kumsalda ölü yatıyordu.Çok üzüldük düşününce içim hala acıyor.Yukarıda belirtilen haberde ki gibi Yunusun gövdesinde bir sürü yara izi vardı.Ölüm sebebini bilemeyiz tabi ki fakat, Yunusların denizdeki bir sarsıntının ardından kulak zarlarının zarar görmesi sonucu dengelerini kaybederek kıyıya vurdukları sanılıyor.Sebep bu da olabilir.Ama Yunus balığının kumsaldan acilen alınması gerekiyor.Nereye başvurmamız gerekiyor bu konuda bilgimiz yok.Umarım tekrarı yaşanmaz, doğayı, denizi ve özellikle Yunus balıklarını çok seviyorum.

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176