Ölü orkinoslar sahile vurdu

Antalya Gazipaşa sahiline vuran biri 40, diğeri ise 80 kilogram ağırlığındaki orkinosları gören vatandaşlar, Gazipaşa Belediyesi'ne ihbarda bulundu.

Ölü orkinoslar sahile vurdu

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde, ölü iki orkinos balığı kıyıya vurdu. Gazipaşa sahiline vuran biri 40, diğeri ise 80 kilogram ağırlıklarındaki orkinosları gören vatandaşlar, Gazipaşa Belediyesine ihbarda bulundu. Belediye ekipleri, ölü orkinosları iş makinesiyle toprağa gömdü.

Gazipaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Sönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ölü balıkların orkinos çiftliklerine ait olduğunu sandıklarını belirterek, çiftlik sahiplerine uyarılarda bulundu. Sönmez, ''Böyle bir kirliliği Gazipaşa'da istemiyoruz. Orkinos çiftliklerine buradan sesleniyoruz, lütfen daha dikkatli avlansınlar, daha dikkatli balık üretimi yapsınlar'' dedi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismimi vermek istemiyorum
ismimi vermek istemiyorum - 12 yıl Önce

bence uyarıların bi işe yaradıgı yok!!!

Damla A.
Damla A. - 12 yıl Önce

Orkinos ciftliklerine uyarida bulunulacagina, bu ciftliklerin tamamiyle ortadan kalkmasini saglamak hayati derecede ne ekonomiye zarar verir ne de toplanan oylara.Ancak hayati derecede zarar verecegi bir seyler var ki; bunlarin en onemlisi sahillerimizin, deniz canlilarimizin ve BIZIM dolayisiyla COCUKLARIMIZIN SAGLIGIDIR...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190